Borsa Yorumları

JPMorgan’ın “GÜÇLÜ AL” Dediği Hisseler

May 23, 2024 • 3 dakika okuma süresi
JPMorgan’ın “GÜÇLÜ AL” Dediği Hisseler

JPMorgan, son dönemde ivmelenen borsalarda bir avuç hissenin rakiplerinden daha üstün bir performans göstermek için gereken niteliklere sahip olduğunu düşünüyor.

Hisse piyasasında aylardır süren ralliyle Dow Jones, geçen hafta tarihinde ilk kez 40.000 seviyesinin üzerine ulaştı. Dahası JPMorgan’a göre bu yukarı yönlü harekete rağmen, piyasadaki yatırım fırsatları devam ediyor.

Yakın tarihli bir notta bankanın analistleri, kendi sektörlerinde uzun vadede en ilginç değişimi nerede gördüklerini vurgulayarak “GÜÇLÜ AL” olarak değerlendirdikleri bir dizi isim paylaştı.

İşte o isimler:

  • Eli Lilly (LLY)
  • Broadcom (AVGO)
  • Vertiv Holdings (VRT)
  • Delta Air Lines (DAL)
  • Carvana (CVNA)

💊 JPMorgan analistleri, diğerlerinin yanı sıra obezite ve Alzheimer tedavilerinin “yeterince takdir edilmemesi” nedeniyle sağlık hizmetlerini yakından izledikleri bir sektör olarak vurguladı. 

Analist Chris Schott, özellikle bu yıl şimdiye kadar 38% değer kazanan Eli Lilly’i en büyük yükselişi beklediği isim olarak vurguladı:

LLY, enjekte edilebilir kapasite arttıkça ve kısa vadede bir dizi katalizörle Wall Street’in GLP-1 tahminlerinde daha fazla artış gördüğümüz büyük ilaç alanındaki en iyi seçimimiz olmaya devam ediyor.”  

💾 Banka ayrıca, yapay zekâ gibi yeni büyüme faktörleriyle daha da güçlenebilecek olan yarı iletken endüstrisinde de fırsatların devam ettiğine inanıyor. 

Analist Harlan Sur’un sektördeki favorilerinden biri, 2024’te 25% ralli yapan yarı iletken üreticisi Broadcom. Hisseyi bekleyen katalizörler olarak analist, Broadcom’un yapay zekâya güçlü bir şekilde maruz kalmasını ve çeşitlendirilmiş bir gelir karışımının yanı sıra güçlü pazar payı, kârlılık, serbest nakit akışı ve sermaye getirisini vurguladı.

ℹ️ Raporda ayrıca veri merkezlerinin yatırımcıların izlemesi gereken bir alan olarak altını çizen banka, “Veri merkezli bir dünyaya dönüşümsel geçiş, veri merkezleri için muazzam bir talep yaratıyor ve arazi, ekipman ve güç için arz kısıtlamaları muhtemelen uzun vadeli fiyatlandırma gücünü destekliyor.” ifadelerini kullandı. 

Bankaya göre veri merkezlerine olan talebin artmasından, analist Steve Tusa’nın elektrikli ekipman sektöründeki favorilerinden biri olan ve 2024’te 106% ralli yapan Vertiv yararlanabilir. 

🚗 JPMorgan’ın raporda listelediği diğer hisseler arasında Delta Air Lines ve Carvana yer alıyor. Bu hisseler bu yıl sırasıyla 30% ve 117% değer kazanırken, analist Rajat Gupta ikinci el araba platformu Carvana için güçlü büyümenin devam edeceğine inanıyor: 

CVNA’nın hızlı bir şekilde pazar payı kazanmaya devam etmesini ve rakiplerinin çok üzerindeki kâr marjlarını korumasını bekliyoruz, bu da orta vadede olumlu kazanç revizyonlarına yol açabilir.

JPMorgan’ın “GÜÇLÜ AL” Dediği Hisseler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC