Borsa Yorumları

JPMorgan’ın Aralık Ayı Hisse Seçimleri!

December 6, 2022 • 3 dakika okuma süresi
JPMorgan’ın Aralık Ayı Hisse Seçimleri!

JPMorgan, çalkantılarla dolu geçen yılı güçlü bir şekilde sonlandırma arayışındaki yatırımcılar için aralık ayı hisse seçimlerini paylaştı.

Kasım ayında majör endekslerin üçü de yükseldi. Kasım ayını 5,7% yükselişle tamamlayan Dow Jones Sanayi Ortalaması, başı çeken endeks oldu. S&P 500 ve Nasdaq Composite de sırasıyla 5,4% ve 4,4% yükseliş kaydetti.

Yatırımcılar tipik olarak, yılın son günleri ve yeni yılın ilk günleri boyunca güçlü pazar performansı dönemi olan aralık ayında, “Noel Baba rallisi” potansiyelini göz önünde bulundurarak iyimser bir yaklaşım sergiliyor. Ancak, yüksek enflasyona bağlı olarak artan faiz oranları nedeniyle Wall Street için zor geçen bu yılın sonunda böyle bir rallinin gerçekleşmesi biraz şüpheli.

Bu manzara karşısında JPMorgan, aylık olarak güncellenen hisse tercihleri listesini yayınladı. Aralık ayı listesinde iki yeni isim yer alıyor. Honeywell (HON), nispeten pahalı olarak değerlendirilmesi ve büyüme fırsatı cazibesinin azalması nedeniyle listeden çıkarıldı. 

Kurumun hisse tercihi listesinde yer alan isimlerden 10’una ilişkin düşünceler şu şekilde:

Geçen ay açıkladığı üçüncü çeyrek faaliyet gelirleri StreetAccount konsensüs analistinin tahminiyle örtüşen Brixmor Property Group (BRX) listeye yeni eklenen isimlerden biri. Şirketin gelir rakamları beklentileri aştı. Ayrıca üç aylık temettüsünü 8,3% oranında artırdı.

Ticari gayrimenkul şirketi tüm yıl faaliyet geliri tahminini de yükseltti ve bu durum, birçok şirketin tahminlerini düşürdüğü veya bütünüyle aşağıya çektiği bu dönemde oldukça sağlıklı bir gösterge. JPMorgan’ın belirlediği hisse başına 26 dolarlık fiyat hedefi, cuma günkü kapanış değerinin 12,9% yukarısına işaret ediyor.

JPMorgan’ın Kuzey Amerika hisse senedi araştırma başkanı Nicholas Rosato, “Hisse, halihazırda değer kaybetmiş olan yerel AVM sektöründe iyi bir karşılık vadediyor ve bize göre kendi kendini finanse eden kalkınma planı, net varlık değerinin faaliyetlerden sağlanan fonlara oranının zamanla artmasını sağlıyor.” dedi. Faaliyetlerden sağlanan fonlar ile net varlık değeri arasındaki oran, şirketlerin mali yükümlülükler düşüldükten sonra kalan toplam değerlerinin hesaplanmasında kullanılıyor.

Listeye yeni eklenen diğer isim, salı günü gelir raporunu açıklayacak olan Guidewire (GWRE). Rosato, sigortacılık yazılım şirketinin geçtiğimiz günlerde bir analist gününde açıkladığı tahminlerinin, 2023’ün ikinci yarısından itibaren kâra geçmeye başlayacağına işaret ettiğini belirtti. Rosato bu durumun, hissenin piyasa görünümünü değiştireceğini söyledi.

JPMorgan’ın belirlediği hisse başına 78 dolarlık fiyat hedefi, cuma günkü kapanış değerinin 28,4% yukarısını gösteriyor.

Rosato, “GWRE’yi beğeniyoruz; çünkü iyi bir hacme sahip, büyük Tier taşıyıcılara odaklanıyor, bulut pazar payını görünür biçimde arttırıyor ve yüksek bir hisse likiditesi var.” ifadelerini kullandı.

Amazon (AMZN), Public Storage (PSA), S&P Global (SPGI), Allstate (ALL), Dollar Tree (DLTR), TransUnion (TRU) ve Mirati Therapeutics (MRTX) JPMorgan’ın tercih listesinde yer almaya devam eden isimler oldu.

JPMorgan’ın Aralık Ayı Hisse Seçimleri!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC