Borsa Yorumları

JPMorgan’dan Wayfair’e Çifte Yüksek Not!

January 24, 2023 • 3 dakika okuma süresi
JPMorgan’dan Wayfair’e Çifte Yüksek Not!

JPMorgan’dan yapılan açıklamada, Wayfair (W) hisselerinin şimdi çok ucuz olduğu ve almak için doğru zamanın geldiği belirtildi.

Analist Christopher Horvers, pazar payındaki artış eğilimine ve yönetimin harcamaları daha sıkı kontrol altına almasına dikkat çekerek, hissenin “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olan notunu iki tık yükselterek “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak güncelledi.

Horvers ayrıca fiyat hedefini de 35 dolardan 63 dolara yükseltti. Bu yeni fiyat hedefi hissenin cuma günkü kapanış fiyatına kıyasla 34,6% yükselişe işaret ediyordu. Hisse pazartesi günü 26,80% yükseldi.

Analist pazartesi günkü müşteri bilgilendirme yazısında, “Pazar payı trendlerindeki olumluya dönüşü ve yönetimin harcamaları/yatırımları kontrol altında tutma konusundaki yeni kararlılığını dikkate alarak Wayfair’in notunu “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI”ndan “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltiyoruz. Bu olumlu etkenler bir arada değerlendirildiğinde, geçtiğimiz iki yıl boyunca aşırı olumsuz olan gelir revizyonlarında önemli bir yukarı yönlü dönüşe sebep olabilir ve halen cazip olan değerlemenin üzerine çıkarabilir” ifadelerine yer verdi.

Hisse, açılış öncesi işlemlerde 7%’den fazla değer kazandı. Wayfair’in çalışan sayısını 10% oranında azaltmayı da içeren bir tasarruf planı açıklamasının ardından hisse, geçen hafta bir yükseliş yakaladı. Bununla birlikte analist bu yükselmenin ötesinde halen önemli bir tırmanış potansiyeli olduğunu düşünüyor.

Wayfair 2023’ün başından bu yana 42,3% değer kazandı ve 2022’deki 82,7%’lik düşüşün bir kısmını telafi etmiş oldu.

Horvers Wayfair’in ana ürün yelpazesi nedeniyle, piyasada bu alana dair karamsar görüşler hakim olmasına rağmen ev eşyası perakendeciliğine bağlı kaldığını belirtti. Wayfair ayrıca bir yıl öncesine kıyasla artan erişilebilirlik ve teslimat hızından doğan destekleyici rüzgarları da arkasına alabilir. Analist her şeyin ötesinde şirketin, geleneksel perakendecilerin stok fazlalarını eritebilmek için son aylarda başvurmak zorunda kaldığı promosyon ortamından kaçınabilmiş olmasından fayda sağladığını belirtti.

Horvers’a göre satış performansındaki artışla birlikte yönetimin “yeni gider disiplini” tedbirleri, son iki yıldır sert şekilde aşağı yönlü olan gelir revizyonlarının olumlu yönde dönmesine yardımcı olabilir. Analist, şirketin satış trendlerinin dördüncü çeyrekte attığını da sözlerine ekledi.

Horvers, hissenin Covid sebebiyle aşırı yükselen değerinin düştüğünü ve nihayet artık Wayfair almayı düşünmek için iyi bir zaman olduğunu belirtti. Analist, hisse fiyatının 2021 başına kıyasla yaklaşık 80% ucuz olduğunu ve Covid öncesi fiyatına göre 43% düşük kaldığını vurguladı. Hissenin, “firma değeri/yıllık satış” oranı açısından en düşük seviyelerden işlem görmekte olduğunu sözlerine ekledi.

JPMorgan’dan Wayfair’e Çifte Yüksek Not!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC