Borsa Yorumları

JPMorgan, Yılın Geri Kalanı için Temiz Enerji Hisseleri Diyor

May 2, 2023 • 2 dakika okuma süresi
JPMorgan, Yılın Geri Kalanı için Temiz Enerji Hisseleri Diyor

JPMorgan, yılın ikinci yarısında temiz enerji hisselerinin performansında artış bekliyor. 

Resesyon endişelerinin arttığı ve yatırımcı güveninin zayıfladığı bu dönemde banka, üç temiz enerji hissesinin politika kararlarından doğacak zorlu koşullardan faydalanabileceğini düşünüyor. 

🔋 JPMorgan analisti Bill Peterson’a göre bu hisseler Plug Power (PLUG), ChargePoint (CHPT) ve Enovix (ENVX): “Yatırımcılara bu hisselere odaklanmalarını öneriyoruz çünkü beklentiler neredeyse sıfırlandı ve yılın geri kalanında bu hisselerin görece güçlü bir performans sergileme potansiyeli olduğunu düşünüyoruz.”

Peterson, bu hisselerin güçlü ve dayanıklı talep eğilimlerine paralel olarak gelirlerindeki büyümeyi sürdürebileceğini düşünüyor. Dilersen JPMorgan’ın favori temiz enerji hisselerine biraz daha yakından bakalım. 

ABD’de yakın zamanda uygulanan iklim yasasına paralel olarak artan talepten faydalanan Plug Power için Wall Street gelirlerin beklenti altında kalacağını düşünse  de Peterson üretim ve ölçeğin iyileşmesiyle yılın ikinci yarısında şirket kârlılığında artış bekliyor. 

Plug Power hissesi yılbaşından bu yana 28% değer kaybetse de JPMorgan’dan 20 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyat almış. 

JPMorgan’ın bir diğer favorisi ChargePoint, yılbaşından bu yana 10% değer kaybetti. Ancak Peterson’a göre şirketin ilk çeyrek gelirleri beklentilere paralel gelecek. 

Elektrikli araç şarj istasyonları kapsamında Kuzey Amerika’da ChargePoint’i lider olarak gören Peterson gelecek yıllarda sektör büyümesine paralel olarak şirket için de fırsatlar olduğunu belirtiyor. 

Temiz enerji alanında JPMorgan’ın seçtiği üçüncü şirket olan Enovix, bataryalara yönelik dev talepten para kazanabilecek bir konumda. 

ENVX için 18 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyat belirleyen Peterson, “Enovix, stratejik tüketici elektroniği alanında kazanımlar sağlamak ve bataryasının iyileşen performansı ve sunduğu güvenlik avantajlarıyla gelecek yıllarda ciddi kâr elde edebilmek için iyi bir konumda.” yorumunu yapıyor. 

JPMorgan, Yılın Geri Kalanı için Temiz Enerji Hisseleri Diyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC