Ekonomi ve Finans Haberleri

JPMorgan: Piyasalar FED’den Faiz İndirimi Beklemekte Haklı

May 17, 2023 • 2 dakika okuma süresi
JPMorgan: Piyasalar FED’den Faiz İndirimi Beklemekte Haklı

JPMorgan Asset Management’a göre ABD resesyonu artık görünürde belirgin ve FED büyüme hızındaki yavaşlamayla yılın üçüncü çeyreğinde faiz indirimine gidebilir. 

JPMorgan, FED’in piyasaların beklentisinin aksine faiz indirimleri konusunda bu yıl pek agresif davranmayacağı görüşünü destekleyen Goldman Sachs ve Barclays gibi yatırım bankalarının beklentilerinin aksini düşünüyor. 

JPMorgan analisti Mac Gorain, “Piyasalar faiz indirimi beklemekte haklı. Enflasyon çok yüksek ve düşürülmesi için bir resesyon gerekecek.” dedi ve ABD’deki bankacılık krizinin “resesyonu daha da muhtemel kıldığını” belirtti.

Bahsini Hazine tahvillerinden yana oynayan Gorain, FED’in faiz indirimine gitmeyeceği açıklamalarına rağmen büyümedeki yavaşlamaya paralel olarak FED’in bu kararından eylül ayında dönebileceğini düşünüyor. 

Hazine tahvili hâlâ en iyi piyasa” diyen Gorain, diğer piyasaların da çekici hale gelmeye başladığını düşünüyor. Gorain, “Hangi piyasaya girmek gerektiği, enflasyonun hangi piyasalarda etkili olduğunu gördükten sonra kesinleşecek ve bu da yaz mevsimine kadar olmayabilir.” diyor. 

JPMorgan: Piyasalar FED’den Faiz İndirimi Beklemekte Haklı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg