Borsa Yorumları

JPMorgan, Bu Çin Hisseleri İçin “AL” Diyor

JPMorgan, Bu Çin Hisseleri İçin “AL” Diyor
Google News Icon Takip Et

JPMorgan analistleri, bir avuç büyük Çin hissesinin kötü geçen birkaç çeyrek dönemi geride bırakmaya başladığını ve 2024 başlamadan iyi alım fırsatları sunduğunu düşünüyor.  

Çin’in bu yılki zayıf ekonomik görünümü, çok daha güçlü bir toparlanma ve hükümet desteği bekleyen birçok yatırımcıyı hayal kırıklığına uğrattı. Üstelik, gelecek yıl bu durumun ne kadar değişeceği belli değil.

✍️ Ancak şirketler bu fırtınadan sağ çıkmak için belirli yol haritaları oluşturmaya başlamış. JPMorgan’dan Wendy Liu öncülüğündeki makro araştırma ekibi, medya ve eğlence sektörününün önde gelen şirketlerinin maliyetleri düşürürken marjları güçlendirdiğini gösteren bilançolar açıkladığını düşünüyor.

Aşağıda bankanın “zamanında alımlar” olarak adlandırdığı, “temelleri ve piyasa değeri diplerden çıkmakta olan” şirketlerden oluşan favori Çin hisselerini inceleyebilirsin:

  • Tencent (TCEHY)
  • NetEase (NTES)
  • Lenovo (LNVGY
  • Xiaomi (XIACY)

Listede Alibaba’nın (BABA) yokluğu dikkatini çekmiş olabilir. Yatırım bankası 2024 için Alibaba’yı bu listeye eklememiş olabilir ama hissenin 125 dolarlık hedef fiyatını koruyor. 

Hatırlarsan, şirket geçtiğimiz haftalarda merakla beklenen bulut segmentinin halka arzı planlarını rafa kaldırdığını açıklamıştı.

⚔️ Alibaba’nın Çin’in e-ticaret pazarında artan bir rekabetle karşı karşıya olduğu giderek daha belirgin bir hale geliyor; geçtiğimiz günlerde indirimli ürün satıcısı PDD Holdings’in (PDD) piyasa değerinin Alibaba’nın piyasa değerini aştığını görmüştük.

Yine de JPMorgan analistleri Alibaba’yı yapay zekâ gibi temalara yönelik hisse sepetine dahil etti.

Diğer “zamanında alımlar” söz konusu olduğunda, JPMorgan analistleri tüketici elektroniği hisseleri Lenovo ve Xiaomi’yi beğeniyor.

Raporda, tüketici elektroniği sektörünün konjonktürel gerilemesinin beklenenden daha uzun süren beş çeyrek boyunca sürdüğü belirtildi. JPM analizine göre şimdi gelirler dibe vurmaya başlarken piyasa değeri de yükselmeye başladı.

Ayrıca Counterpoint Research, ekim ayında küresel akıllı telefon satışlarının iki yıllık düşüşü kırdığını ve tüketicilerin yeniden elektronik ürünlere para harcamaya istekli olabileceğini belirtmişti.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC