Borsa Yorumları

JPMorgan, Artan Güneş Enerjisi Talebi için Bu 4 Hisseyi Öneriyor

JPMorgan, Artan Güneş Enerjisi Talebi için Bu 4 Hisseyi Öneriyor
Google News Icon Takip Et

JPMorgan’a göre, konutlarda güneş enerjisi kullanımı tahmin edilenden daha yüksek olabilir ve bu da bu alandaki bazı hisseler için iyi haber anlamına gelebilir.

Analist Mark Strouse, bankanın yeni bir anketinin konut tipi güneş enerjisi için umut vaat ettiğini ve “güçlü” ilginin uzun vadede sektöre ilişkin olumlu görüşü desteklediğini söyledi. Şu an zor günler geçiren sektör için bu oldukça sevindirici bir haber. 

Strouse, “Anket sonuçlarının, konut tipi güneş enerjisi sistemleri eklemeye yönelik ev sahibi ilgisinin, şu anda düşük olan yatırımcı duyarlılığından ve konut tipi güneş enerjisi hisselerinin son dönemdeki düşük performansından daha güçlü olduğuna işaret ettiğine inanıyoruz.” diyor.

☀️ Analiste göre uzun vadeli yatırımcılar, piyasa zaman içinde tercih kazandıkça yüksek kaliteli konut tipi güneş enerjisinde değer bulabilir. Bu kapsamda da JPMorgan aşağıdaki dört hissenin altını çiziyor:

  • Sunrun (RUN)
  • Sunnova (NOVA)
  • Enphase (ENPH)
  • Solaredge (SEDG)

Bu hisselerin dördü de şimdiye kadar genel piyasanın altında performans gösterdi. Analistler, Sunrun ve Sunnova için öngörülen ortalama kazançların hisselerin iki katından fazla olabileceğini düşünürken, Enphase ve Solaredge’in sırasıyla yaklaşık 60% ve 85% değer kazanması bekleniyor.

Ankete katılan her beş ev sahibinden yaklaşık üçü, konut tipi güneş enerjisi ile ilgilendiklerini söyledi; bu rakam, Strouse’un mevcut pazar penetrasyonunun nispeten az olduğu düşünüldüğünde olumlu olarak nitelendirdiği bir rakam. 

Strouse, fiyatların düşmesi ve finansman maliyetlerinin dengelenmesiyle birlikte kurulumların temel tahminleri aşabileceğini söyledi. Sonuç olarak anket, güneş enerjisi ile ilgilenen ev sahiplerinin büyük olasılıkla kurulum yapacağını ancak bunun yakın vadeli bir karar olmayabileceğini gösterdi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC