Borsa Yorumları

JPMorgan, 3 Bölgesel Bankanın Notunu Artırdı

May 5, 2023 • 2 dakika okuma süresi
JPMorgan, 3 Bölgesel Bankanın Notunu Artırdı

Bankacılık sektöründe Silicon Valley Bank ve Signature Bank iflaslarıyla başlayan ve First Republic Bank ile devam eden endişelere rağmen, JPMorgan sektördeki yinelenen korkuların açık pozisyonculardan kaynaklandığını düşünüyor. 

Buna paralel, Steven Alexopoulos öncülüğündeki JPMorgan analistleri, aşağıdaki üç bölgesel bankanın notunu artırdı:

  • Western Alliance’ın (WAL) “NÖTR” notu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI”,
  • Comerica’nın (CMA) “NÖTR” notu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI,”
  • Zions Bancorporation’ın (ZION) “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak yükseldi.

Bölgesel banka hisseleri, JPMorgan’ın First Republic Bank’i satın alacağı açıklaması sonrası bu hafta bir kez daha çalkalandı ancak Alexopoulos’a göre piyasalardaki hareket fazla dramatikti. 

Alexpoulos, “Bölgesel bankaların olası mevduat çıkışları kapsamında beklentilerin aksine pek olumsuz gelmeyen birinci çeyrek bilançolarından bu yana banka hisseleri ciddi bir açık pozisyon baskısıyla karşılaştı. Bölgesel banka hisselerindeki açık pozisyonların, sektöre yönelik endişeleri beslediğini düşünüyoruz.” yorumunu yapıyor. 

JPMorgan, 3 Bölgesel Bankanın Notunu Artırdı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha