Borsa Haberleri

JP Morgan, Sabancı Holding İçin Hedef Fiyatını Yükseltti

February 2, 2024 • 2 dakika okuma süresi
JP Morgan, Sabancı Holding İçin Hedef Fiyatını Yükseltti

ABD’li Banka JP Morgan, Sabancı Holding (SAHOL) için hedef fiyatını yükseltti.

JPMorgan’ın CEEMEA Equity Research bölümü tarafından bugün yayımlanan değerlendirmeye göre Sabancı hisseleri mevcut net varlık değerine (NAV) göre 32% iskontolu ve şirketin 2024 yılı için tahmin edilen fiyat kazanç oranı ise 2,4x seviyesinde. Yani, 2024 yılında elde edeceği kazanç tahminlerine göre F/K’sının 2,4 kat olması bekleniyor.

Yapılan Değerlendirmede “Değer önerisine iki şekilde bakıyoruz; Sabancı yatırımcılarının Akbank hisselerini mevcut piyasa değerinin neredeyse yarısına satın alması ya da Türkiye’nin en büyük özel enerji üretimi ve yenilenebilir enerji oyununu sıfır zımni değerle satın alması” ifadeleri kullanıldı.

93%’lük Artış Beklentisi

JP Morgan değerlendirme notunda Sabancı Holding için hedef fiyat 58,90 liradan Aralık 2025 vadesi için 142 TL’ye yükseltildi. Banka bu fiyatın 93%’lük artışa işaret ettiğine de dikkat çekti.

Diğer yandan JP Morgan, Enerjisa (ENJSA) Üretim, varlıklarını yeniden değerlendirdiğini belirterek ağırlığını artır OW notunu yinelediklerini belirtti.

JP Morgan, Sabancı Holding İçin Hedef Fiyatını Yükseltti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: JP Morgan