Borsa Yorumları

Jefferies’in Küresel Hisse Listesinde Hangi Şirketler Var?

January 24, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Jefferies’in Küresel Hisse Listesinde Hangi Şirketler Var?

Yatırım bankası Jefferies’ten yapılan açıklamada, Asya başta olmak üzere gelişmekte olan piyasaların, daha gelişmiş piyasalardaki durgunluk, zayıflayan ABD Doları ve Çin’in yeniden açılması nedeniyle “son yılların en iyi faaliyet ortamlarından birini” göreceği belirtildi.

Kurumun favorileri, bu piyasalardan fazlasıyla etkilendiğini düşündükleri şirketler oldu:

● Boeing (BA)

● Estee Lauder (EL)

● HSBC (HSBC)

● Mitsubishi UFG Financial Group (MUFG)

● Prudential (PRU)

● Sony (SONY)

Jefferies, seküler inovasyonda pazar lideri olarak gördükleri ve alanlarındaki “sismik kaymalardan” kazanç çıkarma olasılığı yüksek olan şirketleri de desteklediklerini açıkladı.

Bankanın favorileri şunlar:

● Alibaba (BABA)

● ASML (ASML)

● Dexcom (DXCM)

● NVIDIA (NVDA)

Kurum ayrıca son dönemlerde yaşanan tedarik zinciri kısıtlamaları ve bazı durumlarda bu alana yapılan yatırımların yetersiz kalması nedeniyle emtia ve ham maddelerle bağlantılı şirketlerin avantaj sağlayacağına inanıyor. Bu listedeki diğer şirketler ise Caterpillar (CAT) ve Shell (SHEL).

Jefferies'in Küresel Hisse Listesinde Hangi Şirketler Var?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha