Borsa Yorumları

Jackson Hole Öncesi Altın Hafif Hareketlendi

August 25, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Jackson Hole Öncesi Altın Hafif Hareketlendi

Altın fiyatları doların son iki buçuk ayın zirvesine çıkmasıyla bir miktar geriledikten sonra FED Başkanı Jerome Powell’ın faiz oranı görünümüne ilişkin ipuçları sunabilecek konuşması öncesinde hafif yükseldi. 

Spot altın gün içinde 1.193 doları gördükten sonra TSİ 15.45’te 1.918,24 dolara yükseldi. ABD altın vadeli kontratları ise gün içinde 1.942 dolara geriledikten sonra 1.946,16 dolardan işlem gördü. 

Jackson Hole Öncesi Altın Hafif Hareketlendi

Yatırımcılar altın için de önemli bir gelişme olarak daha fazla faiz ipucu için Powell ve Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde’ın günün ilerleyen saatlerinde Jackson Hole, Wyoming’deki yıllık ekonomik sempozyumda yapacakları konuşmalara odaklanacak.

City Index’in kıdemli analistlerinden Matt Simpson, “1.900 doların yanlış kırılması 1.920 dolar bölgesine güzel bir ralli sağladı ancak Powell altını 1.940 dolara gönderebileceği gibi 1.900 dolara geri çekme yeteneğine de sahip. Güçlenen ABD doları açıkçası altın için bir fırtına etkisi yaratabilir.” yorumunu yapıyor.  

Jackson Hole Öncesi Altın Hafif Hareketlendi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC