Borsa Haberleri

Jack Ma, Alibaba Hisselerini Satma Planlarını Erteledi

Jack Ma, Alibaba Hisselerini Satma Planlarını Erteledi
Google News Icon Takip Et

Alibaba (BABA) kurucusu Jack Ma, hisse fiyatının düşmesinin ardından BABA hisselerini satma planlarını erteledi. 

Çıkan habere göre Alibaba’nın CPO’su Jane Jiang, Alibaba çalışanlarına Jack Ma’nın “tek bir hisse bile satmadığını” söyledi. Ayrıca Jiang, Alibaba hisselerinin şu anda şirketin gerçek değerinin altında işlem gördüğünü belirterek, bunu Ma’nın hisse satışından vazgeçmesinin bir diğer nedeni olarak gösterdi.

Jiang, hisse satma planlarının ağustos ayında yapıldığını belirtirken, 16 Kasım’daki bilanço açıklamasında duyurulmasını bir “tesadüf” olarak nitelendirdi. Jiang ayrıca, Jack Ma’nın hisselerini daha yüksek bir fiyattan satma planının Alibaba’ya olan güvenini gösterdiğini de sözlerine ekledi. 

Peki, Neler Olmuştu?

Geçtiğimiz hafta Alibaba’nın bölünme kararıyla ilgili çıkan haberler, Ma’nın yaklaşık 870 milyon dolar değerinde 10 milyon hisse satmayı planladığını ortaya çıkarmıştı. 

Ayrıca Alibaba, bilanço açıklamasında artık bulut segmentinin bölünmesinden (spin-off) vazgeçtiğini söylemişti. Bu durum hisselerin yaklaşık 9% değer kaybetmesine neden oldu.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC