Borsa Haberleri

İzdemir Enerji, Manisa’daki GES Yatırımında 1. Etabı Devreye Aldı

Nisan 2, 2024 • 1 dakika okuma süresi
İzdemir Enerji, Manisa’daki GES Yatırımında 1. Etabı Devreye Aldı

İzdemir Enerji (IZENR), Manisa’da yapımına devam ettiği Güneş Enerjisi Elektrik Santrali (GES) projesinde 1. etabın tamamlandığını açıkladı.

Buna göre birinci etabın 24,1 MWe/32,079 MWp kurulu güç santraline ait taşıyıcı konstrüksiyon sisteminin montaj işlemlerinin ve elektriksel montaj işlemlerinin tamamlandığı ifade edildi. Böylece GES’in işletmeye alınarak elektrik enerjisi üretimine başladığı bildirildi.

Söz konusu yatırımın maliyetinin ise 22 milyon dolar olduğu ifade edildi. Diğer yandan 24,1 MWe/32,079 MWp kurulu gücündeki 1. Etap güneş enerji santrali ile yılda 55 milyon kWh elektrik enerjisi üretileceği belirtildi.

Açıklamada “Üretilen elektrik enerjisinin tamamı GES yatırımları kapsamında yapılmış olan 154 kV trafo merkezi üzerinden enterkonnekte sisteme verilecektir.” denildi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP