Borsa Yorumları

İstihdam Verisi Öncesinde Altın Artıda

October 6, 2023 • 1 dakika okuma süresi
İstihdam Verisi Öncesinde Altın Artıda

Altın fiyatları, FED’in faiz oranı patikasını etkileyebilecek ABD tarım dışı istihdam verileri öncesinde, son yedi ayın en düşük seviyelerinin hafif üzerinde seyrediyor. 

Spot altın TSİ 15.00’te 1.821 dolara yükselirken, ABD vadeli altın kontratları 0,21% artışla 1.835 dolardan işlem gördü.

İstihdam Verisi Öncesinde Altın Artıda

Oanda piyasa analisti olan Kelvin Wong, istihdam verilerinin önemli ölçüde yükselmesi, özellikle de 200 bin civarında gelmesi durumunda, bunun oldukça güçlü bir ABD işgücü piyasasını temsil edeceğini söyledi.

Wong, “Bu durum, gösterge Hazine tahvili getirisini 4,9% seviyesinin üzerine çıkarabilir ve bu da altın fiyatını oldukça olumsuz etkileyebilir.” yorumunu yaptı.

Piyasalar şimdi merakla TSİ 15.30’da açıklanacak olan ve işverenlerin 170 bin kişiye istihdam sağladığını göstermesi beklenen ABD tarım dışı istihdam verilerini bekliyor.

İstihdam Verisi Öncesinde Altın Artıda

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC