Borsa Haberleri

İngiltere Rekabet Kurumu, Arçelik ve Whirlpool Arasındaki Anlaşmaya Ön İzin Verdi

February 8, 2024 • 1 dakika okuma süresi
İngiltere Rekabet Kurumu, Arçelik ve Whirlpool Arasındaki Anlaşmaya Ön İzin Verdi

İngiltere Rekabet Kurumu, Arçelik’in (ARCLK), Avrupa’da faaliyet gösteren tüm iştiraklerinin payları ile Whirlpool’un Avrupa’daki satış, üretim ve dağıtım iştiraklerinin, yeni bir şirket altında birleştirilmesine ilişkin anlaşmaya ön izin verdi.

Rekabet Kurumu’na göre anlaşmanın çamaşır makineleri, bulaşık makineleri ve pişirme aletleri de dahil olmak üzere ev aletleri pazarındaki rekabeti azaltma ihtimali düşük.

Anlaşmaya göre Arçelik ve Whirlpool’un Avrupa’daki işletmeleri yeni bir şirket altında birleşecek. Anlaşma, Avrupa Birliği’nin rekabet düzenleyicileri tarafından ekim ayında onaylanmıştı.

Anlaşma ile kurulacak yeni şirketin 75%’i Arçelik’e, 25%’i de Whirlpool’a ait olacak.

Whirlpool’un Avrupa’da sahibi olduğu markalar arasında Ariston, 34 Indesit, Hotpoint, Ignis, Privileg, Bauknecht, Polar ve Laden yer alıyor.

İngiltere Rekabet Kurumu, Arçelik ve Whirlpool Arasındaki Anlaşmaya Ön İzin Verdi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks, Euronews