Borsa Haberleri

İndeks Bilgisayar: Lojistik Kapasitemizi Artırmak için Yatırım Planlıyoruz

Mart 14, 2024 • 2 dakika okuma süresi
İndeks Bilgisayar: Lojistik Kapasitemizi Artırmak için Yatırım Planlıyoruz

İndeks Bilgisayar (INDES) Genel Müdürü Banu Sürek, şirketin lojistik kapasitesini artırmak üzere yatırım yapma planları olduğunu söyledi. Sürek, “Yenilenebilir ürünler ve e-ticaret pazarı için çalışma yapıyoruz” dedi.

Söz konusu yatırıma ilişkin bilgi veren Sürek, “Özellikle lojistiği önemsiyoruz çünkü distribütör olarak en kuvvetli kaslarımızdan birisi distribütörlüğünü yaptığımız uluslararası 200’ün üzerinde markanın ürününü Türkiye’deki bilişim sektöründe faaliyet gösteren kanala ulaştırmak. Hem depolama hem sevkiyat anlamında iyi bir lojistik hizmetimiz var” ifadelerini kullandı.

“Kur Riski Almıyoruz”

Faiz yükünün Türkiye’de ticaret yapan tüm şirketler için maliyet getirdiğinin altını çizen Sürek, şirketin kur riski ile karşı karşıya olmadığını belirtti.

Sürek şöyle dedi:

“Ciddi bir bütçe disipliniyle çalışıyoruz. Hem stokların hem de alacak ve borç yönetimini çok sıkı şekilde yapıyoruz. Döviz açık pozisyonu tutan bir şirket değiliz. Kur riski almıyoruz. Kurun ani artışının fiyatlara yansıtılması konusunda yalnız değiliz. Herhangi bir kur artışında üreticilerin fiyatlara olan desteğiyle ürünlerin ulaşılabilir olmasını sağlıyoruz”

“Yapay Zekanın İş Ortaklarımıza İletilmesi için Çalışıyoruz”

Sürek, yapay zekanın 10 yılda bir gelen devrim ürünü olarak nitelendirildiğini söyleyerek, üreticilerinin ciddi yapay zeka yatırımları olduklarını dile getirdi.

Şirketin yapay zeka çalışmalarına ilişkin olarak da Sürek “Biz de yapay zekayı destekleyen ürünlerin hem yazılım hem donanım olarak Türkiye pazarına gelmesi ve tüm iş ortaklarımıza iletilmesi için çalışmalarımızı yapıyoruz” diye konuştu.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT