Borsa Haberleri

IFC’den Ülker’e 75 Milyon Avroluk Kredi

April 16, 2024 • 2 dakika okuma süresi
IFC’den Ülker’e 75 Milyon Avroluk Kredi

Ülker Bisküvi (ULKER) IFC’den 75 milyon avro değerinde kredi sağlayacak. Sağlanan finansmanın, şirketin sürdürülebilirlikle bağlantılı hedefleri doğrultusunda kullanılacağı belirtildi.

Bu kapsamda kaynak, Ülker’in İstanbul ve Kocaeli’de bulunan fabrikalarının depreme dayanıklılığını ve enerji verimliliğini artırmak amacıyla yapısal iyileştirmelerde kullanılacak. Diğer yandan kaynak, şirketin Kazakistan’daki yan kuruluşu olan Hamle fabrikasının kaynak verimliliği ve güvenlik standartlarını iyileştirmesine de destek verecek.

Bunların yanı sıra fonun, Ülker’in hedeflediği doğal hayata tam uyum ve verilen zararlarının azaltılması hedeflerine ulaşmasını da teşvik edecek. Ayrıca fon, sera gazı emisyonlarını indirgemeye, su kullanımını kısıtlamaya ve atık geri dönüşüm oranını artırmaya yönelik olarak şirkete destek sağlayacak.

“Rekabetçi Büyümemizi Destekleyecek”

Ülker Bisküvi CEO’su Mete Buyurgan, sağlanan kaynağın, şirketin sürdürülebilir büyüme hedeflerine ulaşmasında kritik bir rol üstleneceğini belirterek şöyle dedi:

“Sürdürülebilirlik ilke ve uygulamalarını ticari faaliyetlerimizin temelinde önceliklendiriyoruz. Bu anlaşma, işletme sermayesi ihtiyaçlarımızı karşılayarak rekabetçi büyümemizi destekleyecek, sürdürülebilirlikle ilişkili girişimlere daha fazla yatırım yapmamıza ve uluslararası pazarlardaki varlığımızı genişletmemize olanak sağlayacak”

IFC'den Ülker'e 75 Milyon Avroluk Kredi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks