ABD Borsası Notları

Hiç Yatırım Yapmamanın Maliyeti Nedir?

January 18, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Hiç Yatırım Yapmamanın Maliyeti Nedir?

Yatırıma yeni başlayanlar için önemli bir gerçek: Hisse senedi piyasaları iniş çıkışlar yaşasa da uzun vadede toparlanır ve büyür.

💰Uzun vadede, borsaya yatırım yapan bir kişi, parasını nakitte tutan birine göre daha iyi finansal durumda olur. Bunun nedeni, nakit paranın zamanla alım gücünü kaybetmesidir.

📈 Diğer yandan S&P 500 endeksi son 50 yılda ortalama yıllık 10% getiri sağladı. Bu nedenle paranın bir kısmıyla borsada yatırım yapmak, birikim hesabında tutmaktan daha iyi bir seçenek olabilir.

Hiç Yatırım Yapmamanın Maliyeti Nedir?

📊 Tablodaki örnekte olduğu gibi 2014 yılında 100 dolarını birikim hesabına ve diğer 100 dolarını borsaya yatırmış olsaydın, 10 yılın sonunda birikim hesabı sadece 38 dolar getiri sunarken S&P 500 sana 159 dolar getiri sunacaktı. Yani borsa getirisi faiz getirisinin 4 katından fazla olacaktı!

Hiç Yatırım Yapmamanın Maliyeti Nedir?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı