Borsa Yorumları

Hedge Fonu Yöneticisine göre Bankacılık Krizi Derinleşebilir! Neye Yatırım Yapmalıyız?

March 24, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Hedge Fonu Yöneticisine göre Bankacılık Krizi Derinleşebilir! Neye Yatırım Yapmalıyız?

Borsalar hâlâ bankacılık krizinin olası yansımalarıyla uğraşırken; Satori Fund hedge fonu yöneticisi Dan Niles, piyasalar iyileşme yoluna girmeden önce durumun çok daha kötüye gidebileceğini belirtti.

Yatırım dünyası, son zamanlarda ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC)’nun banka mevduatlarını “tümüyle sigortalama” olasılığına ilişkin dedikodularla çalkalanıyordu. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen çarşamba günü FED Başkanı Jerome Powell’ın basın toplantısı sırasında yaptığı açıklamada, ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu’nun böyle bir düşüncesi olmadığını söyledi.

Niles, devam eden krizi yönetme sürecinde bir sonraki adımın o açıklamayla birlikte başladığını ve ABD Hükümetinin bu krize nihai bir son vermek için bunu yapmak zorunda kalacağına inandığını dile getirdi.

Bu yol haritasını göz önünde bulunduran yatırımcılar, ofansif ve defansif karakterdeki hisselerden oluşan bir sepet oluşturarak kendilerini korumaya alabilir. “Risk eğrisindeki noktadan çıkmak isteyen” yatırımcılar için spor bahis şirketlerinin iyi bir fırsat olabileceğini söyleyen Niles, DraftKings (DKNG)’i tavsiye etti.

TikTok rakibiyle giriştiği mücadelede başarı kaydettiğine ve çalışanlarının 24%’ünü işten çıkarma kararı aldığına atıfta bulunarak, Meta Platforms (META)’u öne çıkardı. Hisse fiyatının, sektör çarpanının “biraz üzerinde” olduğunun altını çizdi.

Niles ayrıca, 3 aylık hazine bonolarının “risksiz” olarak 4,7%’lik bir getiri sağlamak için iyi bir fırsat olduğunu belirtti.

Ancak “denge sağlamak” için açığa satışlar yapmanın da önemli olduğunu vurgulayan Niles, birçok teknoloji şirketinin olumsuz etkilenmesinin olası olduğuna dikkat çekti. Son olarak, yaşanabilecek bir resesyonda reklamcılık sektörünün zarar göreceğini ve bunun da reklam teknolojisi hisselerini açığa satış konusunda fırsat haline getireceğini söyledi.

Hedge Fonu Yöneticisine göre Bankacılık Krizi Derinleşebilir! Neye Yatırım Yapmalıyız?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC