Borsa Haberleri

Hedef Girişim 73,8% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

Temmuz 19, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Hedef Girişim 73,8% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı (HDFGS), şirket sermayesini 325 milyon TL’den 73,8% oranında bedelsiz olarak 565 milyon TL’ye yükseltecek.

Bölünme gününe kadar portföyünde Hedef Girişim hissesi bulunan tüm yatırımcılar, bedelsiz sermaye artırımından yararlanabilecek.

Hissenin 73,8% oranında bölünmeye gitmesiyle birlikte 1.000 adet hissesi bulunan yatırımcının 1.738 adet hissesi olacak.

Bölünme Sonrası Hissenin Fiyatı Kaç TL Olacak?

Hedef Girişim, 1,74 TL’den bölünürse 20 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla düzeltilmiş pay fiyatı olan 1,001 TL’den işlem görmeye başlayacak.

Hedef Girişim Bedelsiz Sermaye Artırımı Ne Zaman? 

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Hedef Girişim’in bedelsiz sermaye artırım başvurusunu 13 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla onayladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan şirket, bölünme tarihini 19 Temmuz 2023 olarak duyurdu.

Bedelsiz Sermaye Artırımı için Başvuru Yapmaya Gerek Var mı?

Midas yatırım hesabında, Hedef Girişim (HDFGS) hissesi bulunan yatırımcıların bedelsiz sermaye artırımı için herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Bölünmeden elde edilen lotlar otomatik olarak yatırım hesabına yansıtılır ve hisse düzeltilmiş fiyattan işlem görmeye başlar.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı