Borsa Yorumları

Hedef Fiyatlarına Göre 4 Biyoteknoloji Hissesi 100% Artabilir – Citigroup

January 26, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Hedef Fiyatlarına Göre 4 Biyoteknoloji Hissesi 100% Artabilir – Citigroup

Sağlık sektörü son birkaç yılda zayıf bir performans göstermiş olabilir ancak analistler şu anda büyük bir rallinin yaklaşmakta olduğuna inanıyor. 

✍️ Citi yakın tarihli bir notunda, “2024’ün henüz başlarındayız ama sağlık sektörü şimdiden 2023’teki kötü şöhretinden silkinmeyi başardı.” ifadelerini kullandı. 

Yüksek faiz oranlarının önemli bir olumsuz katalizör olduğu belirtirilen raporda, yeni yılda görünümün değişmesiyle sektörün iyileşme yoluna girdiği belirtiliyor:

Sağlık sektörü yatırımcılarının, 2024’te bu endişe duvarını aşabileceğini düşünüyoruz. Fed’in zaman içinde kısıtlayıcı para politikalarını gevşetmesini bekliyoruz. Biyoteknoloji finansmanında hâlihazırda bir istikrar görüyoruz.

💊 Citi, 2023’teki krizin uzun ömürlülük büyümesi ve yenilikçilik trendlerine dahil olanlar için fırsatlar yarattığını belirtiyor. Ayrıca sağlık hizmetleri hisselerine ket vuran sorunların çoğunun geçici olduğunu ve bu nedenle sektörün 2024’te potansiyel olarak daha iyi performans göstermesi için olumlu bir ortam oluşturduğunu düşünüyor.

Analistler biyoteknolojiyi özellikle dikkat edilmesi gereken birkaç alandan biri olarak görüyor. Teknoloji ve biyoteknoloji gibi büyüme hisseleri, genellikle faizlerin düşük olduğu gevşek para politikalarından faydalanıyor. 

Bu görünüm karşısında en cazip biyoteknoloji hisselerini bulabilmek için; 2023’te en az 20% yükselen, konsensüs hedef fiyatı en az 40% artışa işaret eden ve izlendikleri analistlerin en az 70%’inden “AL” notu almış hisseleri taradık. 

🔍 Bu kriterleri karşılayan biyoteknoloji hisselerini birlikte inceleyelim:

  • Arcturus Therapeutics Holdings (ARCT)
  • Ardelyx (ARDX)
  • Arvinas (ARVN)
  • Biomea Fusion (BMEA)
  • Cabaletta Bio (CABA)
  • Humacyte (HUMA)
  • Marinus Pharmaceuticals (MRNS)
  • Rocket Pharmaceuticals (RCKT)
  • Olema Pharmaceuticals (OLMA)
  • Ovid Therapeutics (OVID

🚀 Listede yer alan Humacyte, Marinus, Olema ve Ovid için belirlenen konsensüs hedef fiyatlar, söz konusu hisselerin önümüzdeki 12 ay içinde 100% artabileceğini ima ediyor. 

Öte yandan 200%’lük artış potansiyeliyle öne çıkan bir isim olan Biomea Fusion, izlendiği analistlerin 75%’inden “AL” notuna sahip. Şirket, Citi’nin kasım ayında şirketin terapi çalışmalarının rakiplerine göre daha avantajlı olması sebebiyle hissede 800% artış beklediği açıklamasıyla gündeme gelmişti. 

Hedef Fiyatlarına Göre 4 Biyoteknoloji Hissesi 100% Artabilir - Citigroup

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC