ABD Borsası Notları

Hangi Hisseler Güne Hareketli Başlıyor?

Hangi Hisseler Güne Hareketli Başlıyor?
Google News Icon Takip Et

ABD hisse senedi endeksleri, Fed Başkanı Powell’ın mart toplantısında faiz indirimini düşünmediklerini belirtmesiyle dün geriledi. S&P 500 endeksi rekor seviyesinden 0,3% düştü. Powell’ın açıklamalarıyla hazine tahvil getirilerinde yükseliş takip edildi. Bugün hisse endeksleri güne temkinli bir başlangıç yapıyor.

Geçen hafta takip edilen büyük teknoloji şirketlerinin bilançolarının etkisi devam ederken bu hafta da büyük şirketlerden finansal sonuçlar gelmeye devam ediyor. Bilançosunu paylaşan ilaç devi Eli Lilly (LLY), kilo kaybı ilaçları sayesinde güçlü kâr açıkladı ve yaklaşık 5% yükseldi. Dün kapanış sonrası bilanço açıklayan Palantir Technologies (PLTR) hisseleri ise şirketin beklentileri aşması ve ilk defa kâr ettiği bir yıla imza atmasının ardından yaklaşık 40% yükseldi. NXP Semiconductors (NXPI) ise beklentileri aşan bilançosuyla 2% yükseldi.

Bugün piyasa kapanışı sonrasında Amgen (AMGN), Chipotle Mexican Grill (CMG) ve Ford (F) bilançoları yakından takip edilecek.

Makroekonomik tarafta ise veri takvimi sakin. Hafta boyunca Fed yetkililerinin sözlü yönlendirmeleri önem arz edecek.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🎮 NVDA – Nvidia

🚗 TSLA – Tesla

⛽ BKR – Baker Hughes

🍏 AAPL – Apple

💼 CHEA – Chemed 

💻 AMD – Advanced Micro Devices

💊 ALNY – Alnylam Pharmaceuticals

🔬 MOR – MorphoSys

🛒 JD – JD.com

💰 SOFI – SoFi Technologies

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq