Bültenler

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri

July 18, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Haftanın Popüler Temettü Hisseleri

Bu hafta portföyüne eklediğin takdirde temettü almaya hak kazanabileceğin hisseler burada!

İşte karşında Midas ile haftanın popüler temettü hisseleri!

🗓 Ex-Date* Tarihlerine Göre Temettü Ödemeleri

Her şeyden önce şunu bilmende fayda var: Temettü almaya hak kazanmak için, şirketin belirlediği hakediş tarihine kadar o şirketin hissesini elinde bulundurman gerekir. Bu yüzden aşağıda yer alan tarihler, “son günü” göstermektedir.

Ex-Date ve temettü hakkında daha detaylı bilgiye aşağıda yer alan “Sözlük” kısmından ulaşabilirsin.

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri

Caterpillar (CAT)

Dünyanın en büyük inşaat ekipmanları üreticisi olan Caterpillar bu haftanın popüler temettü hisseleri arasında ilk sırada yer alıyor. Ürettiği devasa makineler ile ünlenen şirketten temettü alabilmek için en geç 19 Temmuz’a kadar hisseyi satın alman gerekiyor. 

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri

Colgate-Palmolive (CL)

Kendi adıyla ürettiği diş macunları ile tanınan ve şampuan, deterjan ve sabun gibi birçok farklı segmentte ürünler üreten markalara sahip olan Colgate-Palmolive, bu haftanın popüler temettü hisseleri arasında yer alıyor. Şirketten temettü alabilmek için 20 Temmuz’a kadar süren var. 

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri

CVS Health (CVS)

Amerika’nın en popüler ve belki de en büyük eczane zinciri CVS Pharmacy’nin sahibi olan CVS Health, temettü dağıtan sağlık hisseleri arasındaki popülerliğini her geçen gün artırıyor. Şirketten temettü alabilmek için son tarih 21 Temmuz.

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri

Procter & Gamble (PG)

Sırada bu haftanın en popüler temettü hissesi yer alıyor. Neredeyse 200 yıl önce kurulan P&G; Tide, Bounty, Vicks, Duracell, Pantene, Oral-B, Gillette ve Lacoste gibi birçok hijyen ve kişisel bakım markasının sahibi. Temettü aristokratları arasında yer alan şirket, 131 yıldır temettü ödüyor ve art arda 65 yıl boyunca temettüsünü artırdı. P&G’den temettü almak için son tarih 21 Temmuz

Midas ile birlikte temettüye dair her şeyi Akademi içeriğimizde bulabilirsin.

📖 Sözlük

*Ex-Date Nedir?

Şirketler temettü için bir hakediş tarihi (Ex-Date) belirler. Temettü almaya hak kazanmak için şirketin belirlediği hakediş tarihine kadar o şirketin hissesini elinde bulundurman gerekir. Detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsin

**Temettü Verimi Nedir?

Bir şirket temettü dağıttığında, dağıttığı net temettü miktarının hisse fiyatına oranı temettü verimini gösterir. Yıllık temettü oranı da, bir yıl içerisinde ödediği toplam net temettü miktarının hisse fiyatına olan oranıdır.

Şirketler, temettü ödemelerini yıl içerisinde bir kere toptan yapabilecekleri gibi taksitle ödemeyi de tercih edebilirler. Çeyreklik temettü ödemesi yıllık verimin çeyreği, aylık temettü ödemesi de yıllık verimin on ikide biri anlamına gelir.

📁 Bu Bülteni Hazırlarken Okuduğumuz Kaynaklar

Nasdaq Dividend Calendar

Marketbeat Dividend Calendar

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı