Temettü Bültenleri

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – MDLZ, DE, STLD ve PKG

September 26, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – MDLZ, DE, STLD ve PKG

Bu hafta portföyüne eklediğin takdirde temettü almaya hak kazanacağın hisseler burada!

İşte karşında Midas ile haftanın popüler temettü hisseleri!

🗓 Ex-Date* (Hakediş) Tarihlerine Göre Temettü Ödemeleri

Her şeyden önce şunu bilmende fayda var: Temettü almaya hak kazanmak için şirketin belirlediği hakediş tarihine kadar o şirketin hissesini elinde bulundurman gerekiyor. Aşağıda yer alan tarihler, temettü alabilmek için hisseyi portfoyüne ekleyebileceğin “son günü” gösteriyor.

Ex-Date ve temettü hakkında daha detaylı bilgiye aşağıda yer alan “Sözlük” kısmından ulaşabilirsin. 

Mondelez International (MDLZ) – 29 Eylül

Bu haftanın popüler temettü listesinin ilk sırasında, tüketim ürünleri alanındaki popüler isimlerden biri olan Mondelez International (MDLZ) yer alıyor. Yılda 2,42% temettü verimiyle dikkat çeken şirket; atıştırmalık yiyecek ve içecek ürünlerinin üretimi ve pazarlaması alanında faaliyet gösteriyor. Şirketin en bilinen ürünleri arasında; Nabisco, Oreo Cadbury, Milka çikolataları ve Trident sakızı yer alıyor.

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – MDLZ, DE, STLD ve PKG

Deere & Company (DE) – 29 Eylül 

Bu haftanın temettü listesinde 1,23% temettü verimiyle Deere & Company de yer alıyor. Deere & Company (DE); tarım, inşaat, ormancılık ve çim bakımında kullanılan ekipmanların üretimi ve dağıtımı alanında faaliyet gösteren bir şirket. 1837 yılında kurulan şirketin merkezi de Illinois eyaletinde bulunuyor. 

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – MDLZ, DE, STLD ve PKG

Steel Dynamics (STLD) – 29 Eylül 

Çelik ürünlerin imalatı ve metal geri dönüşümü alanında faaliyet gösteren Steel Dynamics (STLD) de bu hafta temettü veren şirketler arasında. 1993 yılında kurulan şirket yılda 1,69% temettü verimine sahip.

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – MDLZ, DE, STLD ve PKG

Packaging Co. of America (PKG) – 30 Eylül

Yılda 4,23% temettü verimine sahip Packaging Co. of America (PKG), konteyner ürünlerinin üretimi alanında faaliyet gösteriyor. Şirketin faaliyetleri arasında aynı zamanda ambalaj ve kağıt üretimi de yer alıyor. 

Temettüye dair merak ettiğin her şeyi Midas Akademi içeriğimizde bulabilirsin.

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – MDLZ, DE, STLD ve PKG

📖 Sözlük

*Ex-Date Nedir?

Şirketler temettü için bir hakediş tarihi (Ex-Date) belirler. Temettü almaya hak kazanmak için şirketin belirlediği hakediş tarihine kadar o şirketin hissesini elinde bulundurman gerekir. Detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsin

**Temettü Verimi Nedir?

Bir şirket temettü dağıttığında, dağıttığı net temettü miktarının hisse fiyatına oranı temettü verimini gösterir. Yıllık temettü oranı da bir yıl içerisinde ödediği toplam net temettü miktarının hisse fiyatına olan oranıdır.

Şirketler, temettü ödemelerini yıl içerisinde bir kere toptan yapabilecekleri gibi taksitle ödemeyi de tercih edebilirler. Çeyreklik temettü ödemesi yıllık verimin çeyreği, aylık temettü ödemesi de yıllık verimin on ikide biri anlamına gelir.

📁 Bu Bülteni Hazırlarken Okuduğumuz Kaynaklar

Nasdaq Dividend Calendar

Marketbeat Dividend Calendar

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – MDLZ, DE, STLD ve PKG

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı