Temettü Bültenleri

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – CSCO, CMCSA, MA ve VZ

October 3, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – CSCO, CMCSA, MA ve VZ

Bu hafta portföyüne eklediğin takdirde temettü almaya hak kazanacağın hisseler burada!

İşte karşında Midas ile haftanın popüler temettü hisseleri!

🗓 Ex-Date* (Hakediş) Tarihlerine Göre Temettü Ödemeleri

Her şeyden önce şunu bilmende fayda var: Temettü almaya hak kazanmak için şirketin belirlediği hakediş tarihine kadar o şirketin hissesini elinde bulundurman gerekiyor. Aşağıda yer alan tarihler, temettü alabilmek için hisseyi portföyüne ekleyebileceğin “son günü” gösteriyor.

Ex-Date ve temettü hakkında daha detaylı bilgiye aşağıda yer alan “Sözlük” kısmından ulaşabilirsin. 

Cisco (CSCO) – 4 Ekim

Bu haftanın popüler temettü listesinin ilk sırasında, bilişim ve ağ teknolojileri devi Cisco (CSCO) yer alıyor. Yılda 3,21% temettü verimiyle dikkat çeken şirket; bilişim ve ağ teknolojileri alanında faaliyet gösteren dünya çapında bir şirkettir. Şirketin faaliyetleri arasında; optik ağlar, yeni nesil güvenlik duvarları, kötü amaçlı yazılımlara karşı güvenlik ve ağ yönetimi arayüzleri bulunuyor.

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – CSCO, CMCSA, MA ve VZ

Comcast (CMCSA) – 4 Ekim

Bu haftanın temettü listesinde 2,90% temettü verimiyle Comcast (CMCSA) de yer alıyor. Video, internet ve telefon hizmeti veren şirket; kablosuz telefon ve internet hizmeti, tema parkları, televizyon yayınları, sinema filmleri ve yüksek hızlı internet alanında faaliyet gösteriyor. Şirket daha çok NBC ve Telemundo yayın ağlarıyla biliniyor.

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – CSCO, CMCSA, MA ve VZ

Mastercard (MA) – 6 Ekim

Bu hafta temettü veren şirketler arasında dünyaca ünlü şirketlerden Mastercard (MA) da var. ABD ve uluslararası alanda ödeme sistemi teknolojileri üreten şirket; tüketiciler, finansal kurumlar, hükümetler ve işletmeler için kredi, borç, ödeme programlarının geliştirilmesi ve uygulanması için ödeme çözümleri sunuyor. 

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – CSCO, CMCSA, MA ve VZ

Verizon Communications (VZ) – 6 Ekim

Yılda 6,40% gibi büyük bir temettü verimine sahip Verizon (VZ) şirketi, tüketicilere, işletmelere ve devlet kurumlarına iletişim, teknoloji ve eğlence ürünleri sağlayan dünya çapında bir şirkettir. Şirketin faaliyetleri arasında; tüketicilere faturalı ve ön ödemeli iletişim hizmeti, dizüstü bilgisayar ve tabletlerde internet erişimi, kablosuz iletişim ekipmanları ve güvenlik hizmeti bulunuyor.

Temettüye dair merak ettiğin her şeyi Midas Akademi içeriğimizde bulabilirsin.

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – CSCO, CMCSA, MA ve VZ

📖 Sözlük

*Ex-Date Nedir?

Şirketler temettü için bir hakediş tarihi (Ex-Date) belirler. Temettü almaya hak kazanmak için şirketin belirlediği hakediş tarihine kadar o şirketin hissesini elinde bulundurman gerekir. Detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsin

**Temettü Verimi Nedir?

Bir şirket temettü dağıttığında, dağıttığı net temettü miktarının hisse fiyatına oranı temettü verimini gösterir. Yıllık temettü oranı da bir yıl içerisinde ödediği toplam net temettü miktarının hisse fiyatına olan oranıdır.

Şirketler, temettü ödemelerini yıl içerisinde bir kere toptan yapabilecekleri gibi taksitle ödemeyi de tercih edebilirler. Çeyreklik temettü ödemesi yıllık verimin çeyreği, aylık temettü ödemesi de yıllık verimin on ikide biri anlamına gelir.

📁 Bu Bülteni Hazırlarken Okuduğumuz Kaynaklar

Nasdaq Dividend Calendar

Marketbeat Dividend Calendar

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – CSCO, CMCSA, MA ve VZ

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı