ABD Borsası Notları

Haftanın Özeti: Neden Düştü? Neden Yükseldi?

Haftanın Özeti: Neden Düştü? Neden Yükseldi?
Google News Icon Takip Et

Geçtiğimiz hafta boyunca önemli yükseliş ve düşüş kaydeden şirketleri senin için derledik. 👇

ABD Borsaları

🟢 Çip üreticisi Micron Technology (MU), yapay zekânın yazılım ve bilgisayar sistemlerine yönelik talebi artırması sayesinde ikinci çeyrekte analist beklentilerini aşan bir bilanço açıkladı. Şirketin hisseleri, hafta boyunca toplam 18,6% değer kazandı. 

🔴 Spor giyim perakendecisi Lululemon (LULU), piyasa beklentisini aşan bilançosuna rağmen önümüzdeki çeyrek için zayıf bir öngörü sundu. Piyasanın 2,26 milyar dolarlık gelir beklentisine kıyasla 2,18 milyar ile 2,20 milyar dolar aralığında gelir öngörüsünde bulunan şirketin hisseleri, hafta boyunca toplam 13,4% değer kaybetti.

Borsa İstanbul

🟢 Anadolu Efes (AEFES)’e yönelik ilgi, açıklanan bilanço sonrası ve öncesinde beklentilerin güçlü olması ile arttı. Bu da beraberinde endeksten pozitif ayrışan fiyatlamayı beraberinde getirdi. AEFES haftalık bazda 11,47% oranında önemli bir yükseliş kaydetti.

🔴 Akfen Yenilenebilir Enerji (AKFYE), 2020 yıl sonundan bu yana endekse kıyasla oldukça pozitif ayrışarak önemli yükseliş kaydetmişti. Bu hafta kâr realizasyonlarının etkili olduğu ve hisse fiyatının haftalık bazda 23,10% değer kaybettiği görüldü.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı