ABD Borsası Notları

Haftanın Özeti: Neden Düştü? Neden Yükseldi? (6 – 10 Mayıs Haftası)

May 13, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Haftanın Özeti: Neden Düştü? Neden Yükseldi? (6 – 10 Mayıs Haftası)

Geçtiğimiz hafta boyunca önemli yükseliş ve düşüş kaydeden şirketleri senin için derledik. 👇

ABD Borsaları

🟢  Bulut ağı devi Arista Networks (ANET) hisseleri, şirketin son bilançosunda Wall Street tahminlerini aşmasıyla yükseldi. Büyük bir hisse geri alım programı da açıklayan şirketin hisseleri, hafta boyunca toplam 13,51% değer kazandı.

🔴  Airbnb (ABNB) hisseleri, şirketin hayal kırıklığı yaratan gelecek beklentileri karşısında geriledi. ABNB hisseleri hafta boyunca toplam 11,16% değer kaybetti.

Borsa İstanbul

🟢  İlk çeyrek bilançosunu paylaşan Vakıfbank (VAKBN) hisseleri, iyileşen CDS görünümünün etkisi ve son bilançosunda kârını yıldan yıla 147% artırmasının ardından hafta boyunca toplam 9,84% değer kazandı.

🔴  Kontrolmatik (KONTR) hisseleri, şirketin enflasyon muhasebesi uygulanmış sonuçlarında kârının yıldan yıla 34% azaldığını açıklaması sonrasında hafta boyunca toplam 4,17% değer kaybetti.

Haftanın Özeti: Neden Düştü? Neden Yükseldi? (6 – 10 Mayıs Haftası)

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı