ABD Borsası Notları

Haftanın Özeti: Neden Düştü? Neden Yükseldi?

April 22, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Haftanın Özeti: Neden Düştü? Neden Yükseldi?

Geçtiğimiz hafta boyunca önemli yükseliş ve düşüş kaydeden şirketleri senin için derledik. 👇

ABD Borsaları

🟢 Havayolu şirketi United Airlines (UAL) hisseleri, şirketin son bilançosunda beklenenden daha az zarar açıklamasıyla yükseldi. Piyasa beklentisinin üzerindeki sonuçları sayesinde UAL hisseleri hafta boyunca toplam 23,58% değer kazandı. 

🔴 Netflix (NFLX) hisseleri, şirketin son çeyrek bilançosunun beklenti üstü gerçekleşmesine rağmen zayıf gelecek beklentileri karşısında geriledi. 2025’in ilk çeyreğinden itibaren çeyreklik abone sayısını açıklamayacağını bildiren Netflix’in hisseleri hafta boyunca toplam 11,91% değer kaybetti.

Borsa İstanbul

🟢 Kocaer (KCAER) hisseleri, şirketin Suudi Arabistan’da çelik profil fabrika yatırımını açıklaması sonrasında hafta boyunca toplam 15,10% değer kazandı.

🔴 Emlak Konut GYO (EKGYO) hisseleri, şirketin son bilançosunda zayıf görünüm sunmasıyla geriledi. Yıl sonu bilançosunda 4 milyar TL’den fazla net zarar bildiren EKGYO hisseleri hafta boyunca toplam 16,65% değer kaybetti.

Haftanın Özeti: Neden Düştü? Neden Yükseldi?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı