ABD Borsası Notları

Haftanın Özeti: Neden Düştü? Neden Yükseldi? (3 – 9 Haziran Haftası)

June 10, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Haftanın Özeti: Neden Düştü? Neden Yükseldi? (3 – 9 Haziran Haftası)

Geçtiğimiz hafta boyunca önemli yükseliş ve düşüş kaydeden şirketleri senin için derledik. 👇

ABD Borsaları

🟢  Çip üreticisi Nvidia (NVDA) hisseleri, şirketin 10’a 1 bölünmesi öncesinde ralli yaptı ve Apple’ı tahtından ederek dünyanın en değerli ikinci şirketi unvanına sahip oldu. Hafta içinde yeni yapay zekâ çipi serisini de tanıtan şirketin hisseleri hafta boyunca toplam 8,23% değer kazandı.

🔴  Bath & Body Works (BBWI) hisseleri, şirketin son bilançosunda piyasa tahminlerini aşmasına rağmen geriledi. Mevcut çeyrek için beklentilerini piyasa beklentisinin altına düşüren şirketin hisseleri, hafta boyunca toplam 9,75% değer kaybetti.

Borsa İstanbul

🟢  Migros (MGROS) güçlü bilançolar açıkladığı 2. ve 3. çeyreğin yaklaşması ve 4 Mayıs’ta açıkladığı yeni mağaza açılışlarının yüksek gelmesiyle beraber 2,91% düşen endekse karşın 3,63% değer kazandı.

🔴  Doğuş Otomotiv (DOAS)’in 2024/3 aylık mali tablolarında geçen senenin aynı dönemine göre FAVÖK’ü 34% daralırken, net kârı geçen senenin aynı dönemine göre 48% daraldı. DOAS hisseleri hafta boyunca düşen endeksin de etkisiyle 7,09% değer kaybetti.

Haftanın Özeti: Neden Düştü? Neden Yükseldi? (3 - 9 Haziran Haftası)

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı