ABD Borsası Notları

Haftanın Özeti: Neden Düştü? Neden Yükseldi? (29 Nisan – 3 Mayıs Haftası)

May 6, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Haftanın Özeti: Neden Düştü? Neden Yükseldi? (29 Nisan – 3 Mayıs Haftası)

Geçtiğimiz hafta boyunca önemli yükseliş ve düşüş kaydeden şirketleri senin için derledik. 👇

ABD Borsaları

🟢  İlaç şirketi Amgen (AMGN) hisseleri, şirketin son bilançosunda Wall Street tahminlerini aşmasıyla yükseldi. 2024 beklentilerini de yukarı yönlü revize eden şirketin hisseleri hafta boyunca toplam 15,56% değer kazandı.

🔴  Çip üreticisi Intel’in (INTC) hisseleri, şirketin son bilançosunun beklenti üstü gerçekleşmesine rağmen zayıf gelecek beklentileri karşısında geriledi. INTC hisseleri hafta boyunca toplam 1,61% değer kaybetti.

Borsa İstanbul

🟢  Yıllık bilançosunu paylaşan Kardemir (KRDMD) hisseleri, şirketin enflasyon muhasebesi uygulanmış sonuçlarında kârını yıldan yıla 43% artırdığını açıklaması sonrasında hafta boyunca toplam 11,95% değer kazandı.

🔴  Doğuş Otomotiv (DOAS) hisseleri, şirketin 22 milyon adet payının borsada işlem gören tipe dönüştürebilmek için SPK’ya başvurulduğunu açıklamasının ardından hafta boyunca toplam 6,57% değer kaybetti.

Haftanın Özeti: Neden Düştü? Neden Yükseldi? (29 Nisan - 3 Mayıs Haftası)

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı