ABD Borsası Notları

Haftanın Özeti: Neden Düştü? Neden Yükseldi? (27 Mayıs – 2 Haziran Haftası)

June 3, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Haftanın Özeti: Neden Düştü? Neden Yükseldi? (27 Mayıs – 2 Haziran Haftası)

Geçtiğimiz hafta boyunca önemli yükseliş ve düşüş kaydeden şirketleri senin için derledik. 👇

ABD Borsaları

🟢  Perakende şirketi Best Buy’ın (BBY) hisseleri, şirketin son bilançosunda yatay gelir açıklamasına rağmen maliyet düşürmenin etkisiyle kârlılığını koruması sayesinde hafta boyunca toplam 20,2% değer kazandı.

🔴  Bulut sağlayıcısı Salesforce’un (CRM) hisseleri, şirketin son bilançosunda 2006’dan bu yana ilk kez beklentileri karşılayamaması sebebiyle geriledi. Mevcut çeyrek için de beklentilerini düşüren şirketin hisseleri, hafta boyunca toplam 13,4% değer kaybetti.

Borsa İstanbul

🟢  Enka İnşaat (ENKAI) geçen hafta cuma günü açıkladığı 175 milyon dolarlık iş sözleşmesi sonrası 28 Mayıs günü 880 milyon avroluk bir iş ilişkisi daha açıkladı. Şirketin açıkladığı iş ilişkileri sonrası 2,81% düşen endekse karşın ENKAI hisseleri 4,68% değer kazandı.

🔴  Şok Marketler (SOKM) 2024/3 aylık mali tablolarında  geçen senenin aynı dönemine göre FAVÖK zararı açıklaması ve net kârın geçen senenin aynı dönemine göre 99% daralması sonucunda SOKM hisseleri hafta boyunca düşen endeksin de etkisiyle 10,6% değer kaybetti.

Haftanın Özeti: Neden Düştü? Neden Yükseldi? (27 Mayıs - 2 Haziran Haftası)

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı