ABD Borsası Notları

Haftanın Özeti: Neden Düştü? Neden Yükseldi? (24 – 30 Haziran Haftası)

Haftanın Özeti: Neden Düştü? Neden Yükseldi? (24 – 30 Haziran Haftası)
Google News Icon Takip Et

Geçtiğimiz hafta boyunca önemli yükseliş ve düşüş kaydeden şirketleri senin için derledik. 👇

ABD Borsaları

🟢 Taşımacılık devi FedEx’in (FDX) hisseleri, şirketin son bilançosunda analistlerin beklentilerini aşarak 22,1 milyar dolar gelir ve hisse başına 5,41 dolar kâr bildirmesi sonrasında hafta boyunca toplam 18,01% değer kazandı.

🔴 İlaç perakendecisi Walgreens Boots Alliance (WBA) hisseleri, şirketin son bilançosunda analist beklentilerini karşılayamaması ve 2024 yılı beklentilerini aşağı yönlü revize etmesi sonrasında hafta boyunca toplam 23,52% değer kaybetti.

Borsa İstanbul

🟢 İlbak Holding’in Şekerbank’tan (SKBNK) hisse almak için görüşmelere başlamasıyla hisse fiyatı haftalık olarak 16,16% değer kazandı.

🔴 Astor Enerji (ASTOR) en büyük ortak Feridun Geçgel’in şirket sermayesinin 3,71%’ine denk gelen 37 milyon lot hisse satışı kararı almasıyla, haftalık olarak 7,52% değer kaybetti.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı