ABD Borsası Notları

Haftanın Özeti: Neden Düştü? Neden Yükseldi?

Haftanın Özeti: Neden Düştü? Neden Yükseldi?
Google News Icon Takip Et

Geçtiğimiz hafta boyunca önemli yükseliş ve düşüş kaydeden şirketleri senin için derledik. 👇

ABD Borsaları

🟢 Kozmetik üreticisi Estee Lauder (EL) hisseleri, Bank of America’nın şirket kârlılığındaki toparlanmaya dikkat çekerek görünümü Nötr’den Al’a yükseltmesiyle hafta boyunca toplam 7,26% değer kazandı.

🔴 Bilgisayar ağı şirketi Arista Networks (ANET) hisseleri, CEO Jayshree Ullal’ın 6,8 milyon dolarlık hisse satışı gerçekleştirdiğini açıklamasıyla hafta boyunca toplam 4,73% değer kaybetti.

Borsa İstanbul

🟢 Akbank (AKBNK)’ta bankacılık sektörüne artan rağbet ve ilgi ile teknik anlamda güçlenme ve endekse görece pozitif ayrışma izlendi. AKBNK haftalık bazda 6,54% oranında önemli bir yükseliş kaydetti.

🔴 Petkim Petrokimya (PETKM), açıklanan 2023 yıl sonu enflasyon muhasebesi sonuçları ardından ilk gün taban fiyatta seansı tamamladı. Açıklanan finansalların piyasa tarafından olumlu karşılanmaması ve zayıf seyreden endeksin etkisi ile bu hafta kâr realizasyonlarının etkili olduğu ve hisse fiyatının haftalık bazda 13,56% değer kaybettiği görüldü.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı