ABD Borsası Notları

Haftanın Özeti: Neden Düştü? Neden Yükseldi? (10 – 16 Haziran Haftası)

Haftanın Özeti: Neden Düştü? Neden Yükseldi? (10 – 16 Haziran Haftası)
Google News Icon Takip Et

Geçtiğimiz hafta boyunca önemli yükseliş ve düşüş kaydeden şirketleri senin için derledik. 👇

ABD Borsaları

🟢 Çip üreticisi Broadcom (AVGO) hisseleri, son paylaştığı bilançosunda analist tahminlerini aştı. Bilanço sonrasında şirketin, rakibi Nvidia (NVDA) gibi 10’a 1 bölünme açıklamasıyla hafta boyunca toplam 23,15% değer kazandı.

🔴 Paramount (PARA) hisseleri, şirketin ana hissedarı Sheri Redstone’un Skydance Media ile yürütülen satın alma görüşmelerinin sonlandırıldığını açıklaması sonrasında hafta boyunca toplam 15,95% değer kaybetti.

Borsa İstanbul

🟢 Pegasus (PGSUS) güçlü açıkladığı mayıs ayı trafik verileri ve havacılığın güçlü sezonu olan 2. çeyreğin gelmesiyle beraber yükselen endeksin de etkisiyle haftalık 13,34% yükseliş gösterdi.

🔴 Girişim Elektrik (GESAN) 2024’ün ilk çeyrek sonuçlarında, geçen yılın aynı dönemine göre FAVÖK tarafında 15%, net dönem kârında 59% daralma yaşanması ve enerji ekipmanları üreticisi firmaların düşmesiyle beraber haftalık olarak 4,83% değer kaybetti.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı