ABD Borsası Notları

Haftanın Özeti: Neden Düştü? Neden Yükseldi? (1 – 6 Haziran Haftası)

Haftanın Özeti: Neden Düştü? Neden Yükseldi? (1 – 6 Haziran Haftası)
Google News Icon Takip Et

Geçtiğimiz hafta boyunca önemli yükseliş ve düşüş kaydeden şirketleri senin için derledik. 👇

ABD Borsaları

🟢 Elektrikli araç üreticisi Tesla (TSLA) hisseleri, şirketin ikinci çeyrekte 443.956 araç teslim ederek Wall Street’in 439.302’lik ortalama tahminini aşması sonrasında hafta boyunca toplam 24,51% değer kazandı.

🔴 Kruvaziyer şirketi Carnival (CCL) hisseleri, Beryl Kasırgası’nın Karayipler’e ulaşması ve şirketin gemi seyahati faaliyetlerini aksatması nedeniyle hafta boyunca toplam 8,65% değer kaybetti.

Borsa İstanbul

🟢 CCOLA, AEFES ve MGROS’un güçlü sezonunun yaklaşmasıyla beraber AG Anadolu Holding (AGHOL) hisseleri haftalık olarak 11% değer kazandı.

🔴 Zorlu Enerji (ZOREN) hisseleri; 2024/3 aylık mali tablolarında ciroda 41%, FAVÖK’te ise 48% daralma meydana gelmesi sonucunda haftalık olarak 1,26% değer kaybetti.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı