Bültenler

Haftalık Analist Tavsiyeleri ve Hedef Fiyat Tahminleri – 13 Haziran Haftası

June 15, 2022 • 5 dakika okuma süresi
Haftalık Analist Tavsiyeleri ve Hedef Fiyat Tahminleri – 13 Haziran Haftası
Haftalık Analist Tavsiyeleri ve Hedef Fiyat Tahminleri - 13 Haziran Haftası

Apple (AAPL) / Güncel Fiyat: 132,76 dolar

🎯 Morgan Stanley, bugün (15 Haziran) Apple hedef fiyatını 195 dolardan 185 dolara düşürürken hisse üstündeki “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu yineledi. 

🎯 Deutsche Bank, geçtiğimiz gün Apple hisselerine yönelik hedef fiyatını, 200 dolardan, hisse başına 175 dolara indirirken hisse üstündeki “AL” notunu yineledi.

🔍 Ne Demiş?

  • “Hisse senedi perspektifinden bakıldığında, Apple’ın bugüne kadarki hisse senedi performansı, çoğu yüksek piyasa değerine sahip teknoloji emsaliyle uyumlu veya onlardan daha iyi; ancak, yatırımcı duyarlılığını etkileyen makro belirsizlikler göz önüne alındığında, Apple değerlemesinin önümüzdeki 12 ayda 30 katından fazla olan 5 yılın en yüksek seviyesine dönmesinin pek olası olmadığına inanıyoruz.”

🎯 JPMorgan, Apple TV+’ın zaman içinde abone sayısını artırma konusunda iyimser olduğunu söyledi. Ayrıca, Apple Fitness+’ın 2025 yılına kadar 3,6 milyar dolar gelir sağlama yolunda olduğunu da belirterek Apple için notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak yineledi.

🔍 Ne Demiş?

  • JPMorgan, Apple TV ile ilgili “Zaman içinde içerik kütüphanesi büyüdükçe, abone sayısının 2025 yılına kadar tahmini 90 milyona ulaşacağını ve tahmini 4,8 milyar dolar gelir getireceğini tahmin ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
  • Apple Fitness için ise “Apple’ın Aralık 2020′de başlatılan Fitness+ abonelik hizmeti, ekosistemine sıkı bir şekilde entegre edildi ve tüketiciler tarafından kullanılan diğer aboneliklere göre rekabetçi bir şekilde fiyatlandırıldı, ancak daha da önemlisi, Apple’ın içeriği, belirli fitness programlarıyla çok daha dar bir demografiyi hedefleyen rakiplere göre daha geniş bir demografiye hitap ediyor.” şeklinde belirtti.
Haftalık Analist Tavsiyeleri ve Hedef Fiyat Tahminleri - 13 Haziran Haftası

Amazon (AMZN) / Güncel Fiyat: 102,31 dolar

🎯 Morgan Stanley’e göre Amazon’un bulut işi teknoloji şirketleri arasındaki harcama kesintilerine karşı dirençli görünüyor. Amazon Web Services segmentinin dayanıklılığı ve Amazon’un genişleyen iş girişimlerinde oldukça güçlü bir tabanın yanı sıra analist Nowak, hisse bölünmesi sonrası 175 dolar olarak hedef fiyat belirlediği hisselere “AL” notu verdi.

🔍 Ne demiş?

Brian Nowak liderliğindeki bankadaki bir analist ekibi, harcamalardaki yavaşlamanın baş gösteren bir sorun olmasına rağmen, bunun en çok küçük özel işletmelerde belirgin olduğunu yazdı. Genel olarak, analize göre, toplam Amazon Web Services gelirinin 10%’undan azı, duraklama olasılığı en yüksek olan küçük ve yeni başlayan işletmelerden elde ediliyor.

🎯 JPMorgan Salı günü paylaştığı bir notta Amazon’un (AMZN) daha fazla e-ticaret penetrasyon kazancı sağladığını gördüğünü söyledi.

🔍 Ne demiş?

“Amazon’un ABD e-comm’daki payı 2021′de 40%′a yükseldi; AMZN, en hızlı büyüyen ölçekli ABD perakendecisi olmaya devam ediyor.”

Haftalık Analist Tavsiyeleri ve Hedef Fiyat Tahminleri - 13 Haziran Haftası

Oracle (ORCL) / Güncel Fiyat: 70,72 dolar

🎯 Jefferies analisti, geçtiğimiz gün gelir raporu sonrası Oracle (ORCL) için belirlenen hedef fiyatı 75 dolardan 80 dolara yükseltirken hisse üstündeki “TUT” notunu yineledi.

🎯 JPMorgan analisti, geçtiğimiz gün hisse üstündeki hedef fiyatını 100 dolardan 82 dolara düşürürken hisse üstündeki “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korudu.

🎯 BMO analisti Keith Bachman, şirketin önceki çeyrekteki performansından memnun olmasına rağmen, Oracle hissesi fiyat hedefini hisse başına 92 dolardan 86 dolara düşürdü.

🔍 Ne demiş? 

Analist Oracle için “Özellikle indirgenmiş nakit akımı değerlemelerine daha fazla odaklanan mevcut yatırım ortamı için Oracle’ın iyi bir konumda olduğuna inanmaya devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

🎯 Stifel analisti Brad Reback, Oracle’ın “on yıldan fazla bir süre içinde en güçlü ciro artışı” kaydettiğini belirtti. Analist ayrıca, “TUT” notu verdiği hisselerin hedef fiyatını 83 dolardan 72 dolara düşürdü.

Haftalık Analist Tavsiyeleri ve Hedef Fiyat Tahminleri - 13 Haziran Haftası

Snowflake (SNOW) / Güncel Fiyat: 113,87 dolar

🎯 Canaccord Genuity analisti David Hynes, salı günü geç saatlerde yaptığı bir notta şirketin uzun vadeli hedeflerinin ulaşılabilir göründüğünü söyleyerek hisse senedini “TUT” notundan “AL” notuna yükseltti. Snowflake, ürün gelirinin 10 milyar dolara yükseldiğini ve serbest nakit akışı marjlarının 2028 yılına kadar 25%′e çıktığını görüyor.

🔍 Ne demiş? 

  • Analist, “Yönetimin 2028/2029 hedeflerini nominal değerde alırsak… O zaman SNOW hisseleri çok ucuz” diye belirtti. “Bu nedenle, elimizde bulunan en kaliteli isimlerden biri üzerinde daha yapıcı olmak için pazar odaklı geri çekilmeyi kullanıyoruz” diye ekledi. “Buradan tam anlamıyla doğrusal olmayabilir, ancak önümüzdeki yıllarda SNOW’un daha değerli olacağına oldukça eminiz.” ifadelerini kullandı.
  • Analistin yorumları, bulut şirketinin Unistore’un açılışı da dahil olmak üzere bir dizi duyuru yaptığı Snowflake tarafından düzenlenen yakın tarihli bir analist gününden sonra geldi. 
  • Analist, ürün ve hizmetlerine yönelik talebin sağlıklı kalması nedeniyle Snowflake’in geleceğini umut verici görüyor. 

Haftalık Analist Tavsiyeleri ve Hedef Fiyat Tahminleri - 13 Haziran Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı