Borsa İstanbul

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: KONTR, THYAO, SASA, RUBNS, HOROZ 

June 7, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Günün Şirket ve Borsa Haberleri: KONTR, THYAO, SASA, RUBNS, HOROZ 

7 Haziran 2024 tarihi itibarıyla günün öne çıkan şirket ve borsa haberlerini senin için derledik!

Günün Şirket Gelişmeleri 

  • Kontrolmatik (KONTR), Macaristan şubesi Kontrolmatik Magyarorzagi Fioktelepe’nin yurt dışında bir müşteriden 132 kW Mobil Şalt sahası projesi için sözleşme davet yazısı aldığını toplam tutarının 27,5 milyon dolar olduğunu açıkladı.
  • Türk Hava Yolları (THYAO), mayıs ayında 79,8% doluluk oranıyla 7,2 milyon yolcu taşıdı.
  • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Sasa Polyester (SASA)’in iş kolu “Dokuma, Hazır Giyim ve Deri” olarak belirlendi.
  • Katılımevim (KTLEV), Birevim Tasarruf Finansman’ın 55% ortaklık payının satın alınmasına yönelik görüşmelerin yürütülmesi için Şirket Genel Müdürü’nü yetkilendirdi.
  • Özerden Ambalaj (OZRDN); sermayesini, tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle 250% oranında bedelsiz artırarak 73,5 milyon TL’ye çıkaracak.
  • Horoz Lojistik (HOROZ), payları bugün Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayacak.
  • Oncosem’in (ONCSM) bağlı ortaklığı Santek Sağlık Turizm ile İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü arasında 7,7 milyon TL bedelle 3 Aylık Kemoterapi Hizmet Alımı sözleşmesi imzaladı.
  • Rubenis Tekstil (RUBNS), borsada işlem gören paylarına ilişkin pay geri alım programı başlatılmasına karar verdi. Pay geri alım için ayrılacak fon, şirketin özkaynaklarından karşılanmak üzere en fazla 40 milyon TL ve geri alınacak azami pay sayısı 1 milyon adet pay olarak belirlendi.

🔎Dün hangi şirketler pay geri alım kararı aldı? Bugün hangi şirketler temettü dağıtacak? Buna benzer tüm soruların cevabını aşağıda bulabilirsin.

Hangi Şirketler Pay Geri Alımı Yaptı?

Bugün pay geri alımı yapan şirket bulunmuyor

Bugün Hangi Şirket Temettü Ödeyecek?

Bugün temettü ödemesi yapacak iki şirket bulunuyor:

  • Gen İlaç (GENIL), hisse başına net 0,3333 TL temettü ödemesi yapacak.
  • Sarkuysan (SARKY), hisse başına net 0,4000 TL temettü ödemesi yapacak.

🔎 Borsadaki Gelişmeleri Dinleyerek Öğren!

Eğer Spotify, Apple podcast veya Google Podcast kullanıyorsan, ister borsa kapanışı sonrasında yayımladığımız Akşam Bülteni ile istersen de gün içinde çıkan BIST Bülten ile borsadaki son gelişmeleri bu linkten takip edebilirsin: Midas Podcast

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: KONTR, THYAO, SASA, RUBNS, HOROZ 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP