Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: RDDT, DOCS, MSTR, DXC, CBRL, TTWO

May 17, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: RDDT, DOCS, MSTR, DXC, CBRL, TTWO

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Doximity (DOCS) mali dördüncü çeyrek bilançosundan aldığı destekle 14% ralli yaptı. ABD’de tıp uzmanları için bir platform sunan şirket, bu dönemde yıllık bazda 13% artışla 118,1 milyon dolar gelir üzerinden hisse başına 0,25 dolar kâr açıkladı ve analistlerin sırasıyla 116,41 milyon dolar ve 0,20 dolarlık konsensüsünü aştı. Şirket ayrıca olumlu bir görünüm sundu ve 205 mali yılı için 473,8 milyon dolarlık analist konsensüsünün çok üzerinde, 506 milyon ile 518 milyon dolar aralığında gelir tahmin etti. 

⬆️ Reddit (RDDT) hisseleri, sosyal medya platformunun içeriklerinin ChatGPT’de yer alması için OpenAI ile bir anlaşma yaptığı açıklamasından aldığı destekle 13% değer kazandı. Söz konusu anlaşma kapsamında OpenAI, şirketin programlama arayüzünü kullanacak ve ayrıca Reddit’in reklam ortağı olacak. 

⬆️ MicroStrategy (MSTR) MSCI Dünya Endeksi’ne katılacağı haberlerinin ardından hafta başından itibaren gördüğü artışı sürdürdü ve 4% yükseldi. Ağırlıklı olarak portföyündeki yüksek Bitcoin miktarı ile bilinen teknoloji şirketi, 31 Mayıs itibariyle MSCI Dünya Endeksi’nde yer alacak. 

⬇️ DXC Technology (DXC) hisseleri, teknoloji hizmetleri sağlayıcısının zayıf bilançosunun ardından 22% değer kaybetti. Şirket mali dördüncü çeyrekte 3,39 milyar dolarlık gelir ve hisse başına 0,97 dolarlık kârıyla analist beklentilerini aşan rakamlar açıkladı. Ancak şirketin 2025 mali yılının ilk çeyreği için 0,55 dolar ile 0,60 dolar aralığındaki hisse başına kâr beklentisi, 0,76 dolarlık Wall Street konsensüsünün altında kaldı. 

⬇️ Cracker Barrel (CBRL) hisseleri, restoran zincirinin şubat ayında hisse başına 1,30 dolar olan temettüsünü 80%’in üzerinde azaltarak ağustos ayında 0,25 dolara düşüreceğini açıklamasının ardından 10% geriledi. 

⬇️ Take-Two Interactive (TTWO) mali dördüncü çeyrek bilançosunda önümüzdeki mali yıl için beklentilerini düşürmesinin yanı sıra bir diğer kötü haberin ardından 3% düştü. 2025 mali yılında 7 milyar dolarlık beklentinin oldukça altında, 5,55 milyar ile 5,65 milyar dolar net satış öngören şirket, ayrıca uzun bir süredir merakle beklenen Grand Theft Auto VI oyununun lansman tarihinin gelecek yılın sonbaharına ertelendiğini söyledi. 

Günün Öne Çıkanları: RDDT, DOCS, MSTR, DXC, CBRL, TTWO

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView