Borsa Haberleri

Reddit İçerikleri Artık ChatGPT’de Yer Alacak

May 17, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Reddit İçerikleri Artık ChatGPT’de Yer Alacak

Sosyal medya platformu Reddit (RDDT), içeriğinin popüler sohbet robotu ChatGPT’de yer alması için OpenAI ile bir ortaklık kurduğunu açıkladı. 

Söz konusu anlaşma, Reddit’in reklam işinin ötesine geçme girişiminin altını çiziyor ve Alphabet (GOOGL) ile içeriğini Google’ın yapay zekâ modellerini eğitmek amacıyla kullanılabilir hale getirmek için yaptığı son ortaklığı takip ediyor.

ChatGPT ve diğer OpenAI ürünleri, yeni ortaklığın ardından Reddit’in içeriğini dağıtma aracı olan uygulama programlama arayüzünü kullanacak. Şirketten yapılan açıklamaya göre OpenAI aynı zamanda Reddit’in reklam ortağı da olacak.

Mart ayındaki halka arzı öncesinde, Reddit’in Alphabet ile yıllık yaklaşık 60 milyon dolar değerinde bir anlaşma yaptığı haberleri gündemde yer almıştı.

Yatırımcılar, yapay zekâ modellerini eğitmek için verilerini satmayı Reddit’in reklam işinin ötesinde önemli bir gelir kaynağı olarak görüyor.

Sosyal medya şirketi bu ayın başlarında, piyasaya çıkışından bu yana ilk bilançosunda güçlü gelir artışı ve kârlılık bildirdi ve Google anlaşmasının ve reklam işini büyütme çabasının işe yaradığını ortaya koydu.

Reddit İçerikleri Artık ChatGPT’de Yer Alacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters