Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: NTES, BILI, PGTI, BLMN, SOFI

January 3, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: NTES, BILI, PGTI, BLMN, SOFI

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Çinli oyun hisseleri NetEase (NTES) ve Bilibili (BILI), Çin hükümetinin bir oyun regülasyonu yetkilisinin işine son verdiği gelişmesinin ardından sırasıyla 2% ve 1% değer kazandı. Bu karar, Pekin yönetiminin video oyun sektöründen sorumlu regülasyon departmanının geçtiğimiz ay ülkenin oyun sektörüne yönelik bir dizi kısıtlama açıklamasının ardından geldi. 

⬆️ PGT Innovations (PGTI) hisseleri, Miter Brands’in şirketi satın almak için bir teklifte bulunmasının ardından 5% yükseldi. Pencere ve kapı üreticisi şirkete sunulan anlaşma, hisse başına 41,50 dolarlık bir satın alma teklif ediyor. Bu da anlaşma değerini 2,37 milyar dolar yapıyor. 

⬆️ Bloomin’ Brands (BLMN), yönetim kuruluna Darden Restaurants’ın (DRI) eski COO’su Jon Sagal’ın atandığı açıklamasının ardından 5%’e yakın yükseldi. 

⬇️ Sofi Technologies (SOFI) hisseleri, Keefe Bruyette’in şirket notunu “SEKTÖR ALTI PERFORMANS” seviyesine indirmesinin ardından 4% geriledi. 

Günün Öne Çıkanları: NTES, BILI, PGTI, BLMN, SOFI

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, Seeking Alpha