Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: DXC, LLY, TH

June 11, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: DXC, LLY, TH

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ DXC Technology (DXC) hisseleri, Apollo Global (APO) ve IBM’den (IBM) ayrılan bilgi teknolojisi hizmetleri sağlayıcısı Kyndryl Holdings’in (KD) şirket için ortak bir satın alma teklifi sunmaya hazırlandığı haberlerinin ardından 3% değer kazandı. Kaynaklara göre Apollo ve Kyndryl, DXC için hisse başına 22 ile 25 dolar arasında bir satın alma teklifini görüşüyor. 

⬆️ Eli Lilly (LLY) Alzheimer tedavisi için geliştirdiği bir ilacın bağımsız bilimsel uzmanlardan oluşan bir panelin deneysel tedavinin faydalarının risklerinden daha ağır bastığı sonucuna varmasının ardından ABD Gıda ve İlaç ruhsat onayına yaklaştı. Hisse, 3% yükseldi. 

⬆️ Target Hospitality (TH) hisseleri, ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin Teksas’taki Dilley gözaltı merkezini kapatmayı planladığına dair bir haberin ardından 28% dip yaptı. Dilley, Target Hospitality’nin 10-K’sında şirketin konaklama ve mutfak hizmetleri gibi hizmetler sağladığı tesislerden biri olarak listeleniyor. Dilley, 2.500’den fazla yatağıyla Target’ın en büyük tesisi olarak biliniyor.

Günün Öne Çıkanları: DXC, LLY, TH

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView