Borsa Haberleri

Apollo ve Kyndyrl, DXC için Teklif Vermeye Hazırlanıyor

June 11, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Apollo ve Kyndyrl, DXC için Teklif Vermeye Hazırlanıyor

Apollo Global (APO) ve IBM’den (IBM) ayrılan bilgi teknolojisi hizmetleri sağlayıcısı Kyndryl Holdings (KD), DXC Technology (DXC) için ortak bir satın alma teklifi sunmak için görüşmeler yürütüyor. 

Reuters’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Apollo ve Kyndryl DXC için hisse başına 22 ile 25 dolar arasında bir satın alma teklifini görüşüyor. 

Kaynaklar, aynı zamanda bir bilişim teknolojisi hizmetleri satıcısı olan DXC’nin, sigorta yazılımı işini 2 milyar dolardan fazla bir fiyata satmak için ayrı ayrı teklif istediğini ve şubat ayında CEO olarak atanan Raul Fernandez yönetiminde bağımsız bir şirket olarak kalmayı tercih edebileceğini de sözlerine ekledi.

DXC’nin iş teklifleri arasında şirketlerin operasyonlarını yönetmelerine yardımcı olan analitik ve mühendisliğin yanı sıra siber güvenlik, bulut altyapısı ve dış kaynak kullanımı yer alıyor.

Şirketin gelirleri, yüksek faiz oranları ve ekonomik yavaşlamaya ilişkin korkuların birçok kurumsal müşterisinin harcamalarını kısmasına yol açması nedeniyle geçen yıl darbe aldı. Hisseler, son 12 ayda değerinin üçte birinden fazlasını kaybetti.

Apollo ve Kyndyrl, DXC için Teklif Vermeye Hazırlanıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters