Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: AVGO, TSLA, RDDT, PLAY, TM

Günün Öne Çıkanları: AVGO, TSLA, RDDT, PLAY, TM
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Broadcom (AVGO) hisseleri, yarı iletken şirketinin sektör lideri Nvidia’nın izinden giderek 10’a 1 hisse bölünmesi açıkladığı bilançosunun ardından 13% ralli yaptı. Şirket ayrıca Wall Street beklentilerini de aştı ve mali ikinci çeyrekte yıllık bazda 43% artışla 12,49 milyar dolar gelir üzerinden hisse başına 10,96 dolar düzeltilmiş kâr elde etti. 

⬆️ Tesla (TSLA) CEO’su Elon Musk’ın açıklamaları bir kez daha gündemi hareketlendirdi. Musk, hissedarların tartışmalı 56 milyar dolarlık ödeme paketini ve elektrikli otomobil üreticisinin kuruluşunu Teksas’a taşıma kararını onaylamaya hazır olduğunu söylemesinin ardından Tesla hisseleri 5%’in üzerinde yükseldi.  

⬆️ Reddit (RDDT) dün GameStop liderliğindeki meme hisseleri çılgınlığının bir kez daha piyasaları hareketlendirmesiyle 13% arttıktan sonra bugün yükselişini sürdürdü ve 2% değer kazandı. 

⬇️ Dave & Buster’s Entertainment (PLAY) hisseleri, Wall Street beklentilerinin altında kalan bilançosunun ardından 10% değer kaybetti. Eğlence şirketinin mali ilk çeyrek için açıkladığı 588,1 milyon dolarlık gelir ve 1,12 dolarlık hisse başına kârı, analistlerin sırasıyla 618,7 milyon dolar ve 1,77 dolarlık tahminlerinin oldukça altında geldi. 

⬇️ Toyota Motor (TM) geçen hafta araçların test süreçlerinde bazı güvenlik önlemlerinde hile yaptığını kabul etmesinden bu yana düşüşünü sürdürerek bugün de 3% geriledi. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView