ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Yüksek ÜFE Verisine Rağmen İştah Yüksek

March 14, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Yüksek ÜFE Verisine Rağmen İştah Yüksek

ABD hisse senedi endeksleri yüksek ABD ÜFE verisine rağmen güne yeşil başlıyor. 

Şubat ayına ilişkin ÜFE verisi aylık 0,6% artış gösterdi. Böyle yıllık bazda ÜFE, 1,0%’dan 1,6%’ya yükseldi. Piyasa beklentisi verinin 1,1% olması yönündeydi. Diğer yandan gıda ve enerji fiyatlarını hariç tutan çekirdek ÜFE, aylık 0,3% artışla piyasanın 0,2% üzerinde gerçekleşti

Hisse tarafında ise endekste piyasa değeri yüksek şirketlerden Apple (AAPL) ve Microsoft (MSFT) güne hafif pozitif başlarken Nvidia (NVDA) hafif aşağıda fiyatlanıyor. Diğer yandan elektrikli araç üreticisi Fisker (FSR), Wall Street Journal’ın şirketin olası bir iflas başvurusu için yapılandırma danışmanları ile görüştüğüne dair haberlerin ardından 37% düşüş gösterdi. 

Hafta boyunca makroekonomik takvim sakin görünürken seans kapanışı sonrasına Adobe (ADBE), Blink (BLNK) ve Ulta Beauty’nin (ULTA) bilanço açıklaması bekleniyor.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🖥️ NVDA – Nvidia 

🚗 TSLA – Tesla

🔊 SOUN – SoundHound AI

📈 HOOD – Robinhood 

💊 IMRX – Immuneering 

☕ KDP – Keurig Dr Pepper 

📈 FUTU – Futu Holdings 

💊 VTRS – Viatris

🚗 RIVN – Rivian Automotive

💰 COIN – Coinbase Global

Günün Hisseleri: Yüksek ÜFE Verisine Rağmen İştah Yüksek

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq