ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Yılın İlk Yarısında Güçlü Görünüm

Günün Hisseleri: Yılın İlk Yarısında Güçlü Görünüm
Google News Icon Takip Et

ABD hisse senedi endeksleri, Nvidia hisselerindeki toparlanmayla birlikte yeniden yükseliyor. Yılın ilk yarısında S&P 500 endeksi yılbaşından bu yana yaklaşık 15% yükselişle güçlü bir performans sergiliyor.

Veri tarafında yarın son okuma verisi açıklanacak ABD GSYH ve cuma günü açıklanacak çekirdek PCE verisi yatırımcıların odağında bulunuyor. Özellikle, çekirdek PCE verisi Fed’in de enflasyon göstergesi olarak değerlendirmesinden dolayı varlık fiyatlamaları üzerinde belirleyici olacak.

Hisse tarafında ise bilanço paylaşan FedEx (FDX) hisseleri, beklenti üstü sonuçlar karşısında 12%’den fazla yükseldi. 

Öte yandan Amazon (AMZN) ve Ford (F) işbirliği üzerine kurulan elektrikli araç üreticisi Rivian (RIVN) hisseleri, Volkswagen’in 5 milyar dolara kadar yatırım yapacağını açıklamasının ardından 36% yükseldi.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

💻 NVDA – Nvidia 

🚗 RIVN – Rivian Automotive

💊 SVRA – Savara 

📺 CMCSA – Comcast 

🔋 MU – Micron Technology

🚙 LCID – Lucid Motors

🌞 SEDG – SolarEdge Technologies

☕ SBUX – Starbucks 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq