ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Yatırımcılar Oldukça İştahlı

Mart 25, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Yatırımcılar Oldukça İştahlı

ABD hisse senedi endeksleri hareketli bir haftanın ardından yeni haftaya sakin bir başlangıç gerçekleştiriyor. S&P 500 geçen hafta yaklaşık 2,3% getiri sağlarken Dow, aralıktan beri en iyi haftasını yaşayarak 2%’ye yakın yükseliş ile 40.000 seviyesine yaklaştı. Endeksler art arda beşinci ayda da pozitif bir ayı geride bırakmaya hazırlanıyor.

Endeksteki yükselişte Fed’in bu yıl içinde faiz indirimi yapılabileceği sinyalini veren son açıklamaları ve yapay zeka rallisi ile teknoloji hisselerine olan ilginin etkili olduğu belirtilebilir. Amerikan Bireysel Yatırımcılar Derneği’nin en son haftalık Sentiment Anketine göre, genel yatırımcı hissiyatı tarihsel ortalamasının üzerinde kalarak, piyasadaki iyimserliği yansıtıyor. Ancak yine de bazı yatırımcılar bu rallinin sürdürülebilirliğinden ve yüksek faiz oranlarının devam etme ihtimalinin olası etkilerinden endişe ediyor.

Bu hafta, yatırımcıların odağında Cuma günü açıklanacak ve Fed’in enflasyon göstergesi olarak yakından takip ettiği çekirdek kişisel tüketim harcamaları verisi olacak. Verinin yıllık bazda sabit kalarak 2,8% olması bekleniyor. Cuma günü aynı zamanda Fed Başkanı Powell’ın konuşması takip edilecek.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🚗 LCID – Lucid Group

🌿 CGC – Canopy Growth  

🍃 TLRY – Tilray 

💊 ESPR – Esperion Therapeutics 

🖥️ INTC – Intel  

🎮 NVDA – Nvidia 

💻 AMD – Advanced Micro Devices  

🔊 SOUN – SoundHound AI

🚙 RIVN – Rivian Automotive  

🚗 TSLA – Tesla  

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti