ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Yatırımcılar Fed Öncesi Temkinli

June 11, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Yatırımcılar Fed Öncesi Temkinli

ABD hisse senedi endeksleri, yarın açıklanacak Fed kararı öncesinde güne sınırlı düşüşle başlıyor. 

Yarın akşam açıklanacak Fed faiz kararı öncesinde TSİ 15.30’da ABD enflasyon verisi takip edilecek. Enflasyon verisinin yıllık bazda geçen aya göre sabit kalarak 3,4% olması bekleniyor. 

ABD’de bir süredir yatay seyreden enflasyon görünümü risk iştahının düşmesinde ve Fed’in daha şahin olacağı beklentilerinde etkili oluyor. Yarın verinin beklenti altında gerçekleşmesi hisse senedi endekslerinde sınırlı pozitif etkiye neden olabilir.

Öte yandan Fed’in faizlerde değişikliğe gitmesi beklenmezken Fed Başkanı Powell’ın mesajlarındaki ton da varlık fiyatlamaları üzerinde belirleyici olacak. Fed’e ilişkin beklentileri incelemek için “Fed Faiz Kararı Ne Zaman? Beklentiler Nasıl Şekilleniyor?” başlıklı içeriğe göz atabilirsin.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

💻 NVDA – Nvidia 

🌐 GOOGL – Alphabet

📊 AISP – AiSpire

🍏 AAPL – Apple

💳 AFRM – Affirm Holdings

🐶 DDOG – Datadog

🚗 TSLA – Tesla

🌿 SAGE – Sage Therapeutics

🥤 PEP – PepsiCo

📈 BWAQ – Blue World Acquisition 

Günün Hisseleri: Yatırımcılar Fed Öncesi Temkinli

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq