ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Veri Takvimi Sakin, Yatırımcıların Kafası Karışık

March 15, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Veri Takvimi Sakin, Yatırımcıların Kafası Karışık

Yatırımcılar enflasyon verilerini değerlendirirken ABD hisse senedi endeksleri haftanın son işlem gününe yatay başlamaya hazırlanıyor. Dün beklenti üstü gelen ÜFE verisi sonrasında hisse senetlerinden çıkışlar takip edilmişti. Yatırımcılar tahvillere ilgi gösterirken ABD 10 yıllık tahvil getirisi 4,29%’a yükseldi. 

Diğer yandan yatırımcılar Fed’in parasal sıkılaşma sürecinin sonuna gelip gelmediğini değerlendiriyor. FedWatch’a göre 20 Mart’ta açıklanacak Fed faiz kararından 99% ihtimalle değişiklik beklenmiyor.

Bilanço tarafında ise dün kapanış sonrası finansal sonuçlarını paylaşan yazılım sağlayıcısı Adobe (ADBE), zayıf yıllık gelir beklentisi nedeniyle 11% değer kaybetti. Güzellik alanında faaliyet gösteren Ulta (ULTA) ise yıllık kâr tahmininin analist beklentisinin altında kalmasının ardından 6%’dan fazla düştü.

Bugün açıklanacak önemli bir bilanço bulunmuyor.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🖥️ NVDA – Nvidia 

🚗 TSLA – Tesla

🔊 SOUN – SoundHound AI

🚗 RIVN – Rivian Automotive

💰 COIN – Coinbase 

🔬 GERN – Geron  

💻 INTC – Intel  

📶 VOD – Vodafone Group  

💳 SOFI – SoFi Technologies  

🧬 GRFS – Grifols

Günün Hisseleri: Veri Takvimi Sakin, Yatırımcıların Kafası Karışık

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq