ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Triple Witching’e Dikkat

Günün Hisseleri: Triple Witching’e Dikkat
Google News Icon Takip Et

ABD hisse senedi endeksleri, haftanın son işlem gününe sınırlı kâr satışlarıyla başlıyor. 

Dün gün içinde Nasdaq tarafında rekor seviye takip edilse de teknoloji hisselerinde, özellikle Nvidia (NVDA) hisselerinde yaşanan düzeltme hareketi endekslerde geri çekilmeye neden oldu. Nvidia, dünkü düşüşün ardından “dünyanın en değerli şirketi” ünvanını yeniden Microsoft’a (MSFT) bıraktı. 

Öte yandan bir süredir yükselişe katılamayan Dow Jones endeksinin de dün 0,8% artışla diğer endekslerden pozitif ayrıştığı dikkat çekti. 

Bugün ise ABD piyasalarında Triple Witching etkisinin izleneceği nadir günlerden biri. “Triple Witching”; finansal piyasalarda hisse senedi endeks vadeli işlemleri, hisse senedi endeks opsiyonları ve hisse senedi opsiyonlarının aynı gün sona erdiği bir olayı ifade ediyor.

Bu üçlü denk geliş, yılda dört kez, yani mart, haziran, eylül ve aralık aylarının üçüncü cuma günü meydana geliyor. Vade sonu olmasından dolayı piyasalarda “Triple Witching” günlerinde işlem hacmi ve volatilitede artış gözleniyor. Ayrıca gelecek hafta ABD endeks değişimleri planlandığından, bu seferki volatilite daha hissedilir olabilir.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

💻 NVDA – Nvidia 

📱 AAPL – Apple

🚗 TSLA – Tesla 

💾 MU – Micron Technology

🧬 SRPT – Sarepta Therapeutics

🔧 AMD – Advanced Micro Devices

💳 HOOD – Robinhood Markets

🔬 SLDB – Solid Biosciences

💊 GILD – Gilead Sciences

🔋 BITF – Bitfarms

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq