ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Teknoloji Hisseleri Öncülüğünde Yükseliş

April 29, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Teknoloji Hisseleri Öncülüğünde Yükseliş

ABD hisse senedi endeksleri, Fed faiz kararının takip edileceği haftanın ilk gününe teknoloji hisselerinin liderliğinde yükselişle başlıyor.

Teknoloji şirketlerinin bilançoları odakta kalmaya devam ederken Tesla (TSLA), Çin’de tam otonom sürüş teknolojisi için önemli bir engeli aşmasıyla 10%’un üzerinde değer kazandı. Bu hafta bilançosu açıklanacak büyük isimlerden biri olan Apple (AAPL), Bernstein’dan gelen iyimser bir raporun ardından 3%’ten fazla yükseldi.

Bu hafta Apple’ın yanı sıra, Qualcomm (QCOM), Amazon (AMZN), Advanced Micro Devices (AMD) ve Super Micro Computer (SMCI) gibi teknoloji şirketleri de bu hafta bilanço açıklayacak şirketler arasında bulunuyor.

Genel olarak bakıldığında bu çeyrek bilançoları güçlü görünüyor. FactSet’e göre şu ana kadar finansal sonuçlarını açıklayan S&P 500 şirketlerinin 45%’inden fazlası piyasa beklentisi üstünde sonuçlar bildirdi.

Makroekonomik tarafta ise hafta boyunca istihdam verileri izlenecekken 1 Mayıs çarşamba günü gerçekleşecek Fed faiz kararı odakta olacak. Piyasalar Fed’in bu haftaki toplantıda politika faizini değiştirmesini beklemiyor ancak Fed Başkanı Powell’ın vereceği mesajlar önem arz edecek. Çünkü son zayıf verilerden sonra Fed’in yıl içinde faiz indirmeyeceği piyasalarda fiyatlanmaya başladı.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

💊 DCPH – Deciphera Pharmaceuticals

🏦 SOFI – SoFi Technologies

🚗 TSLA – Tesla

🔬 IBRX – ImmunityBio

📦 AMZN – Amazon.com

🍎 AAPL – Apple

🖥️ NVDA – Nvidia 

🔍 GOOG – Alphabet (Class C)

🔍 GOOGL – Alphabet (Class A)

Günün Hisseleri: Teknoloji Hisseleri Öncülüğünde Yükseliş

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq